hosting: Hunet
r31
  cikkekfotók        
lemezajánló [tribute]  2005. október 20. csütörtök   14:57
nincsen hozzászólás

szerző: Tompi
We Reach - The Music Of The Melvins
Fractured Transmitter

  Ahhoz képest, hogy mekkora kultusz meg nimbusz övezi a nagy vizeken túl a Melvinst, elég furcsa, hogy a cikk tárgyául szolgáló lemez az első tributealbum, amely Buzz Osbourne-ékat méltatja. Viszont nem jött ment senkik tisztelegnek, hanem olyan neveket találhatunk a feldolgozók között, mint a Strapping Young Lad, az Isis, a Pig Destroyer, a Mastodon, az Eyehategod, vagy a Dillinger Escape Plan. Ebből pedig két dolog következik. Az egyik az, hogy még sznob, művészkedő körökben ajnározott formációkról is kiderül, hogy ők is nagyon lent kezdték. (A Melvinsnél lejjebb azt hiszem, nem lehet menni. Vagy lehet, de az már végképp nem zene...) A másik következmény pedig csak annyi, hogy van egy olyan Melvins dalokkal teli lemez, amit egyvégtében meg lehet hallgatni. Vagy legalábbis úgy tűnik.
  
  A Mare-féle Nightgoatnál legalábbis még erre következtet a gyanútlan hallgató: intrónak is beillik ez a dudorászó, tapsikoló kis dalocska. Aztán a Dillinger Escape Plan megerősít mindenkit abban, hogy igen, valóban Melvins tribute van a lejátszóban. Ők a Honey Bucketet gyúrták át DEP nótává, érdekes módon az eredeti primitivitása és mocska is megmaradt, de a háttérben, meg a ritmusozásnál és számos kiállásnál azért nem győzik fitogtatni zenei tudásukat, és odaszúrnak egy-két cizellált virgát. Egy Mastodon kellett ahhoz, hogy bebizonyítsa: a fentiek mennek művészkedés és mindenféle önigazoló körök nélkül is. Ugyanis simán elhinném, hogy a The Bit a Remissionről, vagy a Leviathanról maradt le. Ugyanolyan monumentális rockn roll monolit, mint a saját számaik. Devin Townsend is leereszkedett a muzikális bugyorba, és végzett el egy beteges, ámde minőségi iparosítást a Zodiac-kal. Érdekes hallani, ezeket a zsíros riffeket ilyen szigorúan előadva és kicsontozva, de ettől persze nem lett rossz, sőt. A Pig Destroyer kezei között viszont sehogy sem dörren meg a Claude sabbathos lassulása, az ének pedig még a dobozhangzásnál is zavaróbb. Az Ovent viszont igen jó irányból közelítette meg a High On Fire és a Keelhaul kollaborálásából született alkalmi formáció, helyen van a rengeteg váltás, kellően horzsol a hangzás, Matt Pike lemmys és whiskys hangját pedig ide találták ki. Maga a nóta pedig feszül, robban, ráadásul még jó zajos is, úgyhogy megfelel az elvárásoknak.
  
  A Meatjack finoman szólva sem kapkodja el a Shevilt, de az igazi lepattant, föld alá hangolt stoner hangzásnak köszönhetően nem lankad a figyelem. A Joan Of Arc is egy csapatmunka eredményeképpen vált ilyenné, azaz még riasztóbbá, mint az eredeti. Gondolom nem nehéz kitalálni, hogy a Strapadon Factory elnevezés kiket takar. A zenét hallgatva mindez egyértelművé válik: Fear Factoryt és SYL-t idéző szintiköntösbe bújtatott jellegzetes Mastodon riffek- lebutítva. Az Isis és az Agoraphobic Nosebleed együtt áll neki a Borisnak, előbbi az átlagsebességét és korai műveinek hangulatát, míg utóbbi a pokróc durvaságú és betonfal vastagságú hangzását kölcsönzi az átiratnak. Az Absentee southern módra rúgja tökön a Revolve-ot, vagyis egyszerre lazán és hátradőlve, mégis nagyon keményen. Az Eyehategod az Easy As It Wast választotta, és tette rettenetesen rúttá, lassúvá, és mocsárszagúvá. Teljesen pontatlan, a felvétel csörög-zörög, de hát az Eyehategodot (és a Melvinst) pont ezért szeretjük.A Dog fashion Disco pedig ezúttal is szeretne Nine Inch Nails lenni, ám ezúttal sem sikerül. Ráció még lett volna a sejtelmes zongorázgatásban, és a torzított énekben, de ilyen kutyaütő csapattól még ezt az ötletes kivitelezést sem tudom elfogadni. Egyszerűen hiteltelen így az Anaconda.
  
  Bezzeg a Disengage. Melvinsnél is melvinsebb garázshangzással reszelik el a Raise a Paw-t, kitakaritva a fülünkből az előző nóta csilingelését. De tovább is megyek, mert a korong így kívánja. A legsuttyúbb redneck-noise formáció, a Blessing The Hogs el is felejtet velünk minden csillogást. A Hog Leget iszonyatosan bezajosították, és belassították, és ráhelyezték arra a bizonyos délies alvázra, amely talán még a Soilent Greennek sajátja. A Cky és a Gnaskill igazán hűen játssza el a Laughing With Lucifert, a Maritime Murder pedig motorizálta a Copache-ot. A légchopperezés ezen nótában garantált. A Made Out Of Babies még neurotikusabbá tette a Bar X-et, a Nina Hagent gyökjel alá helyező női ének pedig szintén telitalálat, akárcsak a nemierőszakhoz hasonlítható szaxofonszóló. A Pincer2 pedig a XJud-JudX felfogásában és hangszerparkjával zúzza el az Echohead, Dont Piece Me kettősét, amely pont úgy hangzik, ahogy Buzz Osbourne frizurája reggelenként kinézhet. Borzalmasan.



Szólj hozzá!
azonosító (nem kötelező):ellenőrző kód:gépeld be ide:

új hozzászólás írása:




 Hozzászólások:
 nincsen hozzászólás


 kapcsolódó linkek: 

Melvins

Fractured Tansmitter

 programajánló: 
2024. május 9.
Esti Kornél a Budapest Parkban
2024. május 12.
Budapest Garden Party: Zenei - Gasztrofesztivál
Sabbath, Dio, Jethro Tull dalokat is előad májusban az Electric Guitarlands 4 gitárhőse
 a rovat legfrissebb cikkei: 
Vented: Cruelty And Corruption
Drawing: Vol. 6
KabinLáz: Kihajolni Veszélyes EP
Born Again: Mesevilág
Agregator: Semmiből – A Semmin Át
Impovizatív jazztechno performansz Szipka-loops új lemeze
Frank Blackfire: Back On Fire
Megjelent a Quimby 25 éves születésnapi Aréna koncertje DVD-n
Megjelent a Tárkány Művek negyedik nagylemeze: Magyar konyha támad
Sabaton: The Last Stand
 kiemelt 
Palaye Royale a Barba Negrában!
  
2024

Rockmaraton 2024
Vonósnégyesre átdolgozott heavy metal himnuszokkal érkezik Anneke van Giersbergen
Berúgja az évet a Dead Daises: új dal, album és koncert novemberben
Il Divo koncert szeptemberben: 20 éves jubileumi turnéjukon sem hagyják ki Budapestet
 friss hozzászólások 

Nulladik Változat az Almássy klubban (1)
Wolfheart, Before The Dawn, Hinayana (1)
Új Falcongate LP: Blood Red Roses (1)
Böngésző
rovatok
hírek
fotó
videó
előzetes
beszámoló
interjú
lemezajánló
magazin
kultúra
előadó
napló
alrovat ajánló
asztaltársaság
blog
botrány
dalszöveg
díjátadó
életrajz
építészet
festészet
film
gasztronómia
háttér
internet
kis pipa
médiaművészet
mese
posztumusz
próza
retro
rizikófaktor
skandalum
szobrászat
tévématiné
vers
PlayDome ajánló
PlayDome magazin

Partnerek
Concerto
Live Nation
Livesound
Tukker Booking
New Beat

Impresszum
Médiaajánlat
Adatvédelem

 címkefelhő
  ivan &the parazol    nin    bal-sagoth    nadir    anti-flag    cataract    salt    kampfar    jerry lee lewis    coheed and cambria    smárton trio    almanac    teknocannibaal    world war z    terror    pelican    stereochrist    nova prospect    cliff burton    no strings    the dark knight rises    cradle of filth    the dethroners    root    royal thunder  

r48
Copyright 2000-2024 Underground Magazin
Minden jog fenntartva! A lap bármely része csak engedéllyel használható fel!