hosting: Hunet
r38
  cikkekfotók        
hírek   2025. május 27. kedd   06:11
nincsen hozzászólás

szerző: Pjotr
Válogatott koncertekkel bucsúztatja a 2024/2025-ös évadot a Fonó


  Június harmadik hetében zárja a Fonó idei évadát, de a június 19-ei záróeseményig még több kiemelkedő esemény várja a közönséget a házban, a táncházak és rendszeres programok mellett jó néhány különleges, válogatott koncert is szerepel a kínálatban. A Korinda zenekar 20. jubileumát ünnepi meg egy emlékezetes koncerttel május 30-án, de érkeznek a Taraf de Akácfa világjáró zenészei is június 7-én, és Heinczinger Mika még májusban, 29-én színpadra áll egy szólóprodukcióval a Fonóban, hogy megidézze klasszikus és kortárs költőinket megzenésített versekkel.
  
  Május 29. Heinczinger Mika szólókoncert
  Hangszeres zenész, zeneszerző, énekes; a 28 éve működő, Kossuth és Liszt Ferenc-díjas, Magyar Örökség-díjas Misztrál Együttes alapító tagja. Zenei palettáján éppúgy megtalálható az autentikus magyar népzene, mint a modern zenei irányzatok (jazz, folk, techno). Több színházi előadás, ill. film kísérőzenéjét jegyzi. A Misztrál együttes mellett más zenei projektek résztvevője, emellett időről-időre szólólemezekkel jelentkezik. Mostani koncertjén Arany Jánostól, Sinka Istvánon át, a kortárs költők megzenésített versei is megszólalnak.
  
  Május 30. A Korinda Zenekar 20 éves jubileumi koncertje
  A Korinda Zenekar a magyar nyelvterület keleti végein élő népcsoportok hagyományos népzenéjének hiteles tolmácsolását tűzte ki céljául. Az eredeti felvételekről és az adatközlőktől személyesen megtanult muzsika megszólaltatásában az egyszerűségre, letisztultságra törekszenek, ugyanakkor állandóan keresik a saját értelmezések és az egyedi előadásmódok lehetőségeit. A szegedi gyökerek mellett a zenekar több tagja számára fontos állomás a Zeneakadémia Népzene Tanszéke, ahol a táncházmozgalom emblematikus alakjaitól tanulhattak, és fontos szakmai kapcsolódásokat szereztek. Bár a zenekar számára a moldvai csángó népzene jelenti a fő irányvonalat, Gyimes, Barcaság, Székelyföld, valamint Bukovina magyar és román vonatkozású népzenéje is repertoárjuk részét képezi.
  
  Június 7. Taraf de Akácfa
  A Taraf de Akácfát világjáró utcazenészek alapították 2014-ben, akiket a román lăutărească, és a Kárpát-medence zenéje hozott össze. A tagok többsége mára magyar, de a lendület ugyanaz: úgy játsszák a román, moldovai, erdélyi és balkáni dallamokat, hogy nehéz rá nem táncolni. A zenekar tagjai: Kisgyörgy Ilka – ének, Lulu Starr – hegedű, Ion Curteanu – cimbalom, Bitó János – harmonika Brassai Ábel – brácsa, Budai Bence – nagybőgő. A koncertet az NKA Hangfoglaló Program támogatja.



Szólj hozzá!
azonosító (nem kötelező):ellenőrző kód:gépeld be ide:

új hozzászólás írása:




 Hozzászólások:
 nincsen hozzászólás


 programajánló: 
2025. június 1.
Őrült feldolgozásbuli a Dürerben – jön a Me First and the Gimme Gimmes! (Dürer Kert - Budapest)
2025. június 8.
Matteo Bocelli Budapestre készül
Tribute Maraton 2025 – Vagyis jön az ország eddigi legnagyobb tribute találkozója!
 a rovat legfrissebb cikkei: 
Slaughter to Prevail és BABYMETAL összeálltak – itt a Song 3!
All That I Remember: a The Amity Affliction legújabb dala
Új dallal jelentkezik a japán metál KNOSIS – közeleg a debütáló album, a GENKNOSIS
Megjelent az Anthony Family dupla videója
A Wonderful Life – Tom Odell Budapestre is elhozza legújabb dalait
Indul a Metallica: M72 World Tour elővásárlási lehetőség
10 előadó, 1 ügy, 1 Superalbum – mert minden gyermek hangja számít
A Quimby MVM Dome koncertje a kulisszák mögül - Quimby Class&Roll Koncertfilm
 kiemelt 
A Day To Remember végre visszatér Budapestre!
  
Tizenegy év hosszú várakozás után újra Budapesten játszik az a zenekar, amely egyszerre képes elérzékenyíteni és lefejelni a hallgatót

Kerala Dust az Akvárium Klubban – pszichedelikus utazás szeptember 20-án
Presser Gábor koncert-“a” 403. billentyű
A csend filozófiája zongorán – Joep Beving a MOMkultban
Metallica 2026
 friss hozzászólások 

FAB-Springfest - 26. Virágzás Napjai (1)
Pantera, Power Trip, Child Bite (2)
Blind Myself, 27, Isis (1)
Böngésző
rovatok
hírek
fotó
videó
előzetes
beszámoló
interjú
lemezajánló
magazin
kultúra
előadó
napló
alrovat ajánló
asztaltársaság
blog
botrány
dalszöveg
díjátadó
életrajz
építészet
festészet
film
gasztronómia
háttér
internet
kis pipa
médiaművészet
mese
posztumusz
próza
retro
rizikófaktor
skandalum
szobrászat
tévématiné
vers
PlayDome ajánló
PlayDome magazin

Partnerek
Concerto
Live Nation
Livesound
Tukker Booking
New Beat

Impresszum
Médiaajánlat
Adatvédelem

 címkefelhő
 nasum    németh juci    arcok az efottrol    vágtató csodaszarvas    ben stiller    hard charger    jacked    björk    posthum    noa rock    after all    marduk    papaver    aeon    dew-scented    the raven age    karabély    ronnie james dio    amerikai pite    seventh void    másnaposok 2    textures    behemoth    kassandra    katatonia  

r50
Copyright 2000-2025 Underground Magazin
Minden jog fenntartva! A lap bármely része csak engedéllyel használható fel!