hosting: Hunet
r32
  cikkekfotók        
előzetes [buli]  2025. március 28. péntek   06:24
nincsen hozzászólás

szerző: Pjotr
A Morcheebával és Kurt Ellinggel robbantja be a nyarat a Müpa | 2025. március 27.


  Legfrissebb lemezével érkezik a triphop három évtizede meghatározó zenekara, a Morcheeba, a jazz egyik legnagyobb hatású formációja, a Weather Report dalait idézi meg zenekarával Kurt Elling, új albumával tér vissza Nyugat-Afrika kulturális nagykövete, Youssou N’Dour, de az érzéki brazil jazz-zongorista, Eliane Elias és a kifogyhatatlan energiájú Cory Wong is a Müpában vendégeskedik majd július 2. és 10. között.
  
  A triphopszcéna itthon is harminc éve töretlenül népszerű brit formációja, a Morcheeba számos emlékezetes momentummal örvendeztette már meg a magyar rajongókat, intim hangulatú klubkoncerttől 2001-es legendás Sziget-fellépésükig. Skye Edwards és Ross Godfrey májusban megjelenő, tizenegyedik, Escape The Chaos című albumukat és a tőlük jól megszokott, sokszínű zenei világot hozzák el a Bartók Béla Nemzeti Hangversenyterembe.
  
  Ha van ikonikus párosítás a jazzben, akkor Kurt Elling és a Yellowjackets Weather Report előtt tisztelgő koncertje az lesz, hiszen a műfaj egyik legnagyobb hatású zenekarának dalai a kor egyik legkiemelkedőbb baritonjának hangján szólalnak meg. A kétszeres Grammy-díjas énekes és a fúziós jazz úttörő formációja olyan zenei köntösbe bújtatja a legendás WR klasszikusait, hogy még Joe Zawinul és Wayne Shorter is elismerően csettintene.
  
  2022-es telt házas koncertje után új nagylemezének anyagával tér vissza a magyar közönséghez Youssou N’Dour, akinek négyoktávos hangját Peter Gabriel folyékony bársonyként jellemezte. A Snarky Puppy basszusgitárosával, Michael League-gel közösen rögzített korong, a Light The World szeretetet, barátságot és egyetemességet éltető dalai mellett régebbi slágereiből is válogat majd.
  
  A São Pauló-i születésű Eliane Elias utánozhatatlan stílusa brazil gyökereinek, érzéki hangjának és virtuóz instrumentalista jazzmuzsikájának mesteri keveréke. A 2024-ben megjelent, Grammy-re jelölt Time and Again tökéletesen példázza, miért rajonganak érte világszerte. A kétszeres Grammy- és ötszörös Latin Grammy-díjas művész, aki eddig 78 országban koncertezett, és akinek lemezeiből világszerte több mint 2,5 millió fogyott, tizenkét év után lép újra a Müpa színpadára.
  
  Cory Wong ízig-vérig 21. századi showman: ha éppen nem podcastot vezet, főcímdalt komponál a CBS felkérésére, vagy telt házas élő koncerteken szórakoztatja a nagyérdeműt (szólóban saját zenekarával, illetve a Vulfpeck és a The Fearless Flyers tagjaként egyaránt), akkor sikereinek origójához visszatérve online tartalomgyártásban éli ki túlcsorduló kreatív energiáit. A közösségi médiában milliós követőtáborral rendelkező gitáros, producer, műsorvezető és kilenctagú zenekara nem kisebb célt tűzött ki, mint hogy első müpás koncertjükkel elnyerjék az év funkybulijának járó címet – amire, lássuk be, minden esélyük meg is van.
  
  A koncertekre a jegyek már elérhetőek a Müpa honlapján és állandó jegypénztárában.



Szólj hozzá!
azonosító (nem kötelező):ellenőrző kód:gépeld be ide:

új hozzászólás írása:




 Hozzászólások:
 nincsen hozzászólás


 programajánló: 
2025. április 18.
A To Defy Collective és a Reaction fanzine bemutatja: Reach Ad (Slo), Cold Brick, Retorsion és az Erased
2025. április 20.
Swallow The Sun: finn metal hármas élén érkeznek áprilisban
2025. április 29.
Indie ünnep Readingből: Only The Poets az A38-on (A38 Hajó - Budapest)
 a rovat legfrissebb cikkei: 
Várd a május: Nulladik Változat dübörög a Gödörben!
Colosseum: májusban ismét Budapesten a lassan 60 éves rockzenekar
Fesztivállá nőtte ki magát a Depeche Mode buli
Jean-Michel Jarre kilenc év után tér vissza Budapestre egy látványos elektronikus utazással
Őrült feldolgozásbuli a Dürerben – jön a Me First and the Gimme Gimmes!
The Subways (UK) - For Eternity Tour 2025
Júliusban Budapesten koncertezik Jennifer Lopez - Up All Night – Live in 2025
Rockland Fest Békéscsabán – hat zenekar, egy este a Csabagyöngyében
 kiemelt 
Colosseum: májusban ismét Budapesten a lassan 60 éves rockzenekar
  
2022 óta ismét turnézik a Colosseum

Jean-Michel Jarre kilenc év után tér vissza Budapestre egy látványos elektronikus utazással
Őrült feldolgozásbuli a Dürerben – jön a Me First and the Gimme Gimmes!
The Subways (UK) - For Eternity Tour 2025
Júliusban Budapesten koncertezik Jennifer Lopez - Up All Night – Live in 2025
 friss hozzászólások 

Pantera, Power Trip, Child Bite (2)
Blind Myself, 27, Isis (1)
Nulladik Változat az Almássy klubban (1)
Böngésző
rovatok
hírek
fotó
videó
előzetes
beszámoló
interjú
lemezajánló
magazin
kultúra
előadó
napló
alrovat ajánló
asztaltársaság
blog
botrány
dalszöveg
díjátadó
életrajz
építészet
festészet
film
gasztronómia
háttér
internet
kis pipa
médiaművészet
mese
posztumusz
próza
retro
rizikófaktor
skandalum
szobrászat
tévématiné
vers
PlayDome ajánló
PlayDome magazin

Partnerek
Concerto
Live Nation
Livesound
Tukker Booking
New Beat

Impresszum
Médiaajánlat
Adatvédelem

 címkefelhő
 august strindberg    orden organ    gathering    noise of irrational    morningdeer    smash mouth    ram-zet    alkonost    hell-vill    dark fortress    metallite    beat dis    mel gibson    maeotis    headcat    spielberg    star trek 2    penélope cruz    lakatos róbert    william hurt    konflikt    morgan freeman    filter    ho80    stimmgewalt  

r42
Copyright 2000-2025 Underground Magazin
Minden jog fenntartva! A lap bármely része csak engedéllyel használható fel!