hosting: Hunet


  cikkekfotók        
magazin [asztaltársaság]  2024. július 30. kedd   06:10
nincsen hozzászólás

szerző: Pjotr
Idén is közel tizenkétszeres volt a túljelentkezés a Magyar Képzőművészeti Egyetem egyes szakjain


  A hazai művészeti felsőoktatás zászlóshajója, a Magyar Képzőművészeti Egyetem felvételi számai és ponthatárai idén is magasak voltak a legnépszerűbb szakokon. Az 1237 jelentkezőből az idén egy hetesre lerövidített felvételi lezárultával 165 művészhallgató, valamint a művész mesterszakokhoz kapcsolódó tanárképzésre 36 hallgató kapott értesítést sikeres felvételiről.
  
  A jelentkezők nem voltak könnyű helyzetben, hiszen több körös felvételi eljárás során, a szakok szinte minden oktatója előtt kellett bizonyítaniuk alkalmasságukat, miközben a felvételivel átfedésben zajló diploma kiállításokon az épp most végző Képzősök diplomamunkáit is megtekinthették. Az egyetem képzési palettáján továbbra is a hagyományos művészképzések vezetnek: a legtöbben az osztatlan grafikusképzés és a festőművész szakokat jelölték meg első helyen. A hagyományos művészképzések mellett azonban egyre népszerűbbek az MKE néhány évvel ezelőtt elindított új képzései is.
  
  Ezek között a vizuális művészet alapszakon közel 10-szeres volt a túljelentkezés, ami az interdiszciplináris megközelítésű művészeti képzési mód iránti dinamikusan növekvő érdeklődésről tanúskodik.
  
  Idén összességében a már jelentős múlttal rendelkező látványtervezés alapszakon volt a legnagyobb különbség a jelentkezők és a felvételt nyert hallgatók számai között: itt több mint 11-szeres volt a meghirdetett helyekre a túljelentkezés.
  
  A grafika szak sikere is kiemelendő, amely egyrészt a szak két hagyományos és igen kedvelt specializációjának - képgrafika és tervezőgrafika -, másrészt a képzési palettán új, illusztráció specializáció népszerűségének köszönhető. Továbbra is kedvelt az egyetem festőművész osztatlan képzése, ahová idén az MKE legmagasabb minimum pontszámát, 394 pontot kellett teljesíteni.
  
  Fontos kiemelni, hogy az MKE művészeti szakjain nem tömegképzés folyik. A művészeti képzések sajátossága, hogy alacsony csoportlétszámokkal működhet a valóban hatékony, európai szintű művészeti oktatás, ezért a bejutáshoz általában valóban éveken át tartó felkészülés és kitartó munka szükséges.
  
  A felkészülést segítendő, a Magyar Képzőművészeti Egyetem évek óta speciális, hatékony programokkal, felvételi előkészítőkkel, “mappaszombatokkal”, felvételi roadshow-val és nyílt napokkal támogatja az érdeklődő középiskolások egyetemi felvételi felkészülését, hozzásegítve őket álmaik megvalósításához.
  Az idén végzett hallgatók diplomamunkáinak legjobbjai a “Best of Diploma kiállítás” keretében egész augusztusban megtekinthetők a Magyar Képzőművészeti Egyetem Andrássy út 69. alatti főépületében.



Szólj hozzá!
azonosító (nem kötelező):ellenőrző kód:gépeld be ide:

új hozzászólás írása:




 Hozzászólások:
 nincsen hozzászólás


 programajánló: 
2025. december 22.
A csend filozófiája zongorán – Joep Beving a MOMkultban
A belső világ hangjai – Joep Beving és a Solipsism Redux decemberben a MOMkultban
2026. január 17.
Heidenfest: Korpiklaani + Finntroll + Heidevolk + Trollfest
 a rovat legfrissebb cikkei: 
Híd a zenészek között: Erdélybe érkezik a zenészek kedvenc alkotótábora
Adj Park-mosolyt karácsonyra!
Világszám! Keménykalap és krumpliorr ősbemutató a Magyar Színházban
Ünnepváró Forgatag a Hagyományok Házában
Szárnykészítő: Kő Pál szobrászművész kiállítása
Harmadik alkalommal rendezik meg a Kandela fesztivált - Kandela 2025 - Kertek alatti kultúra, azaz egy falu másképp, más fényben!
Angyalok és építészet | Makovecz Imre 90
Advent Óbudán: indul a főváros egyik legkedvesebb karácsonyi vására
 kiemelt 
50 év punk – két legenda egy városban: Sex Pistols feat. Frank Carter és Johnny Rotten PIL-je is Budapestre jön
  
A punk aranykorának fél évszázadát ünnepli 2026-ban a Sex Pistols Steve Jones–Paul Cook–Glen Matlock-féle felállása, Frank Carterrel az élen, amely július 20-án a Budapest Parkban csap le a „50 Years of Punk” turnéval

Manfred Mann’s Earth Band: jövőre a MOMKultban lépnek fel
Poppy végre Budapesten: érkezik a Constantly Nowhere Tour!
Papa Roach & Trivium – két történet, egy hullámfront
Moby visszatér Budapestre - újra élőben hallhatjuk az elektronikus zene ikonikus alakját
 friss hozzászólások 

Amanna legújabb dala a gyerekkori traumák feldolgozásáról – Hercegnő (1)
Darkest Hour (USA), Bridge To Solace, Suppression(USA), Wall Of Sleep, Casketgarden (1)
Az Arcturus Budapesten (1)
Böngésző
rovatok
hírek
fotó
videó
előzetes
beszámoló
interjú
lemezajánló
magazin
kultúra
előadó
napló
alrovat ajánló
asztaltársaság
blog
botrány
dalszöveg
díjátadó
életrajz
építészet
festészet
film
gasztronómia
háttér
internet
kis pipa
médiaművészet
mese
posztumusz
próza
retro
rizikófaktor
skandalum
szobrászat
tévématiné
vers
PlayDome ajánló
PlayDome magazin

Partnerek
Concerto
Live Nation
Livesound
Tukker Booking
New Beat

Impresszum
Médiaajánlat
Adatvédelem

 címkefelhő
 petendi tamás    max von sydow    cancer bats    sabaton    kalan mikla    byealex    dustin hoffman    mono    müller péter sziámi    fading circles    gravity well    vanderbuyst    kockásing revival    brad pitt    kevin bacon    kimnowak    katzenjammer    trollech    wind rose    dennis quaid    intercom    turbo    sum 41    kalan mikla    rock beach  

r47
Copyright 2000-2025 Underground Magazin
Minden jog fenntartva! A lap bármely része csak engedéllyel használható fel!