hosting: Hunet
r37
  cikkekfotók        
hírek   2024. május 21. kedd   16:54
nincsen hozzászólás

szerző: ma
Első koncertjét adja Magyarországon a Yungblud


  Yungblud a Sziget Fesztivál után június 9-én a Budapest Parkot is meghódítja. A hiperaktív énekes-dalszerző napjaink egyik legizgalmasabb előadója, koncertjein szélsebesen száguldozik a színpadon és iszonyat közvetlen hangot képes megütni közönségégével, legyen szó akár több ezer emberről. Ne hagyd ki Te se Yungblud első saját magyarországi buliját!
  
  A csupán 26 éves énekes-dalszerző zenéjén keresztül képes megszólítani teljes generációját, hangot adni az ő problémáiknak, örömeiknek és vágyaiknak. Yungblud, azaz Dominic Harrison az angliai Yorkshire-ben született. Gitárt először kétévesen vet a kezébe, 10 évesen már saját dalokat írt, 26 évesen pedig a generációja hangjának kiáltották ki, zenéjét arra használja, hogy hangot adjon a generációját érintő, szerinte fontos problémáknak, egyesítse őket és erőt adjon a mai fiataloknak. A kezdetben a színészkedéssel kacérkodó Yungblud-ot 2018-ban ismerte meg a világ, ekkor jelentkezett első EP-jével. Végre megjelent egy hang, aki nem félt elmondani generációja tapasztalatait: a dzsentrifikációt, a bántalmazást, a problémás neveltetést és a politikai korrupciót. A 21st Century Liability című debütáló albuma megjelenésekor Harrison szavai milliókkal rezonáltak, és hatalmas sikert hoztak számára. 2019-ben a ´hope for the underrated youth´ EP-je a brit hivatalos albumlistán a Top 10-ben debütált, amit 2020-ban követett a brit listavezető album, a weird!, amely azóta arany minősítést kapott.
  
  Az egyszerűen csak Yungblud-ra keresztelt harmadik nagylemeze pedig egy izgalmas új korszakot jelentett a művész számára. A kritikusok által méltatott album hat országban lett #1, és a 2022. szeptember 2-i megjelenése óta jelenleg több mint 423M streamelést ért el. A sikeres albummegjelenést teltházas aréna turné követte az Egyesült Királyságban, de bejárta Európát, Dél-Amerikát és az Egyesült Államokat is. Magyarországon eddig háromszor járt: fellépett az MTV EMA 2021-es díjkiosztóján, ahol a legjobb alternatív előadónak járó díjat vehette át, valamint 2019-ben és 2023-ban játszott a Szigeten, tavaly már a nagyszínpadon foglalhatta el méltó helyét.



Szólj hozzá!
azonosító (nem kötelező):ellenőrző kód:gépeld be ide:

új hozzászólás írása:




 Hozzászólások:
 nincsen hozzászólás


 programajánló: 
2025. június 13.
Bodor Áron: A csendesebb részem Budakalászon
2025. június 14.
Josh Smith Koncert Budapesten
Totális Metal koncert - Pokolgép évek: Metal az ész 35
 a rovat legfrissebb cikkei: 
Ihsahn szerint a rejtélyesség lehet a Ghost, Sleep Token-hez hasonló sikeres zenekarok titka
Gépekről és szerelmekről, drónokról és bókokról, ahol a gépies világban még mindig lobbanhat szikra - Új kislemez a Storyum-tól
Eric Peterson gitáros szerint minden dobosváltás jót tett a Testament-nek
Max és Igor Cavalera azúttal a Chaos A.D. albumot viszi turnéra
Dystopia: Utolsó repülés - új dal és szöveges videó, mindkettő egy kis meglepetéssel
Obituary a Dürer Kertben
Sötét és nyers – a toxikus kötődés valóságáról szól CARI legfrissebb dala
16 év után Pendulum koncert Budapesten
 kiemelt 
Életművet ünnepel Németh Gábor
  
Dinamit, Skorpió, Apostol

A kanadai The Damn Truth is érkezik júliusban
Morcheeba: A trip-hop mesterei visszatérnek Budapestre
Kosheen: októberben a Barba Negrában lépnek fel
A Day To Remember végre visszatér Budapestre!
 friss hozzászólások 

FAB-Springfest - 26. Virágzás Napjai (1)
Pantera, Power Trip, Child Bite (2)
Blind Myself, 27, Isis (1)
Böngésző
rovatok
hírek
fotó
videó
előzetes
beszámoló
interjú
lemezajánló
magazin
kultúra
előadó
napló
alrovat ajánló
asztaltársaság
blog
botrány
dalszöveg
díjátadó
életrajz
építészet
festészet
film
gasztronómia
háttér
internet
kis pipa
médiaművészet
mese
posztumusz
próza
retro
rizikófaktor
skandalum
szobrászat
tévématiné
vers
PlayDome ajánló
PlayDome magazin

Partnerek
Concerto
Live Nation
Livesound
Tukker Booking
New Beat

Impresszum
Médiaajánlat
Adatvédelem

 címkefelhő
 csak kép    ez basic    mia wasikowska    stormhammer    harlott    douglas mccarthy    loch vostok    sleep    transitional    dead kennedys    hófehér és a vadász    bryan singer    kristin davis    heavy eyes    eddie vedder    burst    danko jones    jane’s addiction    mickey rourke    powerfest    attila    kellan lutz    tnt    triptykon    edvard munch  

r47
Copyright 2000-2025 Underground Magazin
Minden jog fenntartva! A lap bármely része csak engedéllyel használható fel!