hosting: Hunet
r40
  cikkekfotók        
előzetes [koncert]  2023. szeptember 11. hétfő   14:21
nincsen hozzászólás

szerző: Pjotr
Quimby - Class&Roll - Közel 8 év után újra arénakoncert a Quimby-vel
2024.március 9. MVM Dome



  A Quimby 33 év után sem hagy fel a kísérletezéssel. 2018-ban már egyszer bebizonyították, a klasszikus zene és a rock and roll nem is áll olyan távol egymástól, 2024. március 9-én pedig ismét beengedik a klasszikus hangzást a világukba. A Danubia Zenekarral és Balassa Krisztián karmesterrel kiegészülve az MVM DOME-ban adnak koncertet, ahol a színtiszta Quimby rock and roll mellett a zenekar több dala nagyzenekari átiratban fog megszólalni. Márciusig a csapat szünetelteti a koncertezést, és minden energiáját a Class&Roll koncertre összpontosítja, hogy egy igazán különleges produkcióval léphessenek a közönség elé.
  
  
  
  Több mint három évtized telt el azóta, hogy a Quimby a dunaújvárosi próbateremből kiszabadulva előbb felfalta a budapesti éjszakát, majd módszeresen elcsavarta nemcsak Magyarország, de Európa fejét is. A Kiss Tibor (ének, gitár), Varga Livius (ütőhangszerek, ének-vokál), Balanyi Szilárd (billentyűk, vokál), Kárpáti Dódi (trombita, ének), Mikuli Ferenc (basszusgitár), Gerdesits Ferenc (dob) alkotta hatosfogat eddig tizenhat csapongó lemezzel hagyott kitörölhetetlen nyomot a magyar könnyűzenében, miközben az évek során kialakította saját, összetéveszthetetlen hangját.
  
  
  
  Az ország egyik első számú koncertzenekara, az összetéveszthetetlen zenei hangzású Quimby március 9-én az MVM Dome színpadára ülteti a szimfonikus hangszerelést és a rock and roll attitűdöt. „Amikor 2018-ban a Margitszigeten lejöttünk a színpadról rögtön eldöntöttük, a Class&Roll-t ki szeretnénk bővíteni, hogy még több embernek megmutathassuk. Az a nyarunk már tele volt, majd jöttek a lezárások. Most azonban eljött az alkalom! A klasszikus zenei átiratok mellett színtiszta Quimby dalokat is játszunk majd a koncerten. Ezek úgy fognak megszólalni, mint amikor a stúdióban feljátszottuk őket, hiszen ott lesz velünk élőben egy fúvós szekciói is” – meséli Varga Livius. A Class&Roll karmestere Balassa Krisztián lesz, a zenei átiratokat Ott Rezső zeneszerző készíti.
  
  
  
  Áradó és lüktető szimfonikus szekció, nagyzenekari Halleluja és színtiszta Quimby rock and roll március 9-én az MVM Dome-ban.
  
  Közreműködők:
  A Quimby zenekar tagjai:
  Kiss Tibor (ének, gitár)
  Varga Livius (ütőhagszerek, vokál)
  Balanyi Szilárd (billentyűk)
  Kárpáti József (trombita)
  Mikuli Ferenc (basszusgitár)
  Gerdesits Ferenc (dobok)
  
  Továbbá:
  Vastag Gábor (gitár)
  Tóth Sándor (szaxofon)
  Danubia Zenekar
  Balassa Krisztián (karmester)
  
  Jegyek és további információ
  
  
  
  
  



Szólj hozzá!
azonosító (nem kötelező):ellenőrző kód:gépeld be ide:

új hozzászólás írása:




 Hozzászólások:
 nincsen hozzászólás


 programajánló: 
2023. szeptember 26.
Új lemezzel, énekessel kiegészülve tér vissza Vinnie Moore Budapestre
Miyavi: 4 év után újra Budapesten a szamuráj gitáros (Dürer Kert - Budapest)
2023. szeptember 30.
Ben Granfelt és Son Henry nyitja az őszi blues-rock koncertsorozatot
 a rovat legfrissebb cikkei: 
Meshuggah: monumentális turnényitás Budapesten, az Avatar vendégszereplésével
Űrprogramot indít az Elefánt a Budapest Park évadzáróján
Ben Granfelt és Son Henry nyitja az őszi blues-rock koncertsorozatot
Annisokay: modern metalcore hármas élén, új dalokkal tér vissza a német csapat
Miyavi: 4 év után újra Budapesten a szamuráj gitáros
Cradle Of Filth: jövő tavasszal újra Budapesten az angol metal legenda
Újbuda Jazz Fesztivál – klasszikusoktól a kísérletekig: végtelen jazz a Fonóban
Dühös deathcore négyes októberben: Thy Art Is Murder, Fit For An Autopsy, Whitechapel és Spite a Barba Negrában
 kiemelt 
Meshuggah: monumentális turnényitás Budapesten, az Avatar vendégszereplésével
  
Március 7-én végre Budapesten is bemutatja legutóbbi lemezét a Meshuggah

Ben Granfelt és Son Henry nyitja az őszi blues-rock koncertsorozatot
Annisokay: modern metalcore hármas élén, új dalokkal tér vissza a német csapat
Miyavi: 4 év után újra Budapesten a szamuráj gitáros
Cradle Of Filth: jövő tavasszal újra Budapesten az angol metal legenda
 friss hozzászólások 

Új Falcongate LP: Blood Red Roses (1)
Világsztár zongorazseni először Budapesten (1)
Epica, Apocalyptica (3)
Böngésző
rovatok
hírek
fotó
videó
előzetes
beszámoló
interjú
lemezajánló
magazin
kultúra
előadó
napló
alrovat ajánló
asztaltársaság
blog
botrány
dalszöveg
díjátadó
életrajz
építészet
festészet
film
gasztronómia
háttér
internet
kis pipa
médiaművészet
mese
posztumusz
próza
retro
rizikófaktor
skandalum
szobrászat
tévématiné
vers
PlayDome ajánló
PlayDome magazin

Partnerek
Concerto
Live Nation
Livesound
Tukker Booking
New Beat

Impresszum
Médiaajánlat
Adatvédelem

 címkefelhő
 status quo    battle: los angeles    martin scorsese    david guetta    black tusk    milla jovovich    bloodbath    balkan fanatik    man overboard    oneheadedman    grinderman    ziskó    haggard    tornűr    így neveld a sárkányodat    három kismalac    megahertz    el camino    those whom the gods detest    gyilkos természet    papaver    hammer of gods    korpiklaani    fuzzkeyone    megaagy  

r47
Copyright 2000-2023 Underground Magazin
Minden jog fenntartva! A lap bármely része csak engedéllyel használható fel!