hosting: Hunet
r37
  cikkekfotók        
kultúra [előadás]  2023. szeptember 1. péntek   06:18
nincsen hozzászólás

szerző: Pjotr
Komolyzene nincs? – provokatív kampányt indított a Danubia Zenekar


  A hagyományos évadbejelentés helyett hazánk egyik leginnovatívabb zenekara, a Danubia Zenekar figyelemfelkeltő és provokatív plakátokkal harangozza be az őszi szezon koncertjeit. A „Komolyzene nincs, csak zene van” szlogennel futó kampány a fellépő művészek portréin keresztül nemcsak a zenekar repertoárjának sokszínűségét mutatja be, de egyben arra is rámutat, hogy érdemes műfajtól függetlenül többféle koncertre járni, különböző stílusú zenéket hallgatni vagy egyszerűen csak elmerülni a zenében.
  
  Talán meglepő, de a komolyzene szót mi magyarok alkottuk meg, ez a kifejezés sem a németben, sem az angolban nem létezik. Más kultúrákban Brahms, Mozart műveit – és sorolhatnánk még hosszasan a szerzőket – klasszikus zenének nevezik, ami talán azért jobb megközelítés, mert klasszikusnak azt az alkotást nevezzük, ami kiállta az idők próbáját. Ilyen értelemben klasszikus minden olyan zenemű, ami nemcsak egy nyáron át sláger, hanem évek, évtizedek, sőt századok múlva is hat, az emberek hallgatják, előadók játszák, feldolgozzák, átdolgozzák.
  
  A Danubia Zenekar már az elmúlt években is „kicsit másképp” állt a zenéhez. Az együttes nem fél átlépni a műfaji határokat, formabontó előadásokat létrehozni, vagy éppen olyan művészekkel együtt zenélni, akik elsőre szokatlannak tűnnek a klasszikus zenei színpadokon. Nem véletlenül tekintik hazánk egyik legújítóbb zenei együttesének a Danubia Zenekart, és ezt a karaktert a szeptemberben induló 30. évad alkotásai és előadói mind tovább erősítik.
  
  „Mi ’komolyzenészek’ azért tanultunk húsz évig egy hangszeren, gyakorolunk hatéves korunk óta naponta, böngésztünk nyarakon át zeneszerző-életrajzokat és Kodály-bicíniumokat focizás helyett, mert felfedeztük, hogy a legjobb zenék azok, amik kiállták az idő próbáját. A klasszikus zene tehát nem műfaji, hanem minőségi meghatározás. Kiesett belőle sok milliónyi kérészéletű ’komolyzenemű’, viszont beletartozik néhány Beatles-szám, Frank Zappa vagy éppen Chick Corea néhány koncertje, és a sor hosszan folytatható. Az idei szezonban természetesen lesz Dohnányi, Liszt, Beethoven a repertoáron, de lesz több ősbemutatónk is, valamint népzene, cigányzene, popzene is. Ráadásul olyan előadókkal muzsikálunk majd együtt, mint Balog József zongoraművész, ifj Sárközy Lajos prímás, Zsédenyi Adrienn (Zséda) énekes, Lackfi János költő, Janklovics Péter humorista. Közülük néhányan helyet kaptak az őszi plakátkampányunk kreatívjain is, hiszen mindannyian azt vallják, amit mi is: komolyzene nincs, csak zene van” – mondta el a Danubia Zenekar idei évadáról Hámori Máté, a Danubia Zenekar művészeti vezetője.
  
  A zenekar zenéhez való, műfaji határokon átívelő hozzáállását most nemcsak a koncertre járó közönség ismerheti meg, hanem Budapest lakói is, hiszen a provokatív üzenetet hordozó plakátokkal azokhoz is szeretnének eljutni, akik jelenleg még idegenkednek és esetleg félnek a klasszikus zenekarok koncertjeitől, mert még nem tapasztalták meg, hogy „csak zene van”. A fekete-fehér művészportrékkal és – rajta a remélhetőleg társadalmi párbeszédet elindító – szlogennel a főváros számos pontján találkozhatnak a járókelők az ősz folyamán óriásplakátokon, metróplakátokon és citylightokon.
  
  A Danubia Zenekarról
  
  A Danubia Magyarország egyik vezető szimfonikus zenekara. A legfontosabb hazai koncerttermeken kívül az együttes rendszeresen fellép Európa jelentős fesztiváljain, különleges programösszeállításai és ifjúsági, illetve szociális projektjei nyomán az egyik legkarakteresebb művészeti együttessé vált az elmúlt években. Profiljának meghatározó eleme a műfaji kísérletezés, a huszadik századi és kortárs művek műsorra tűzése és az erőteljes online jelenlét. A zenekar tagjainak rengeteg tapasztalata van abban, hogyan szólíthatók meg a legkülönbözőbb korosztályok tagjai, mindenki a számára leginkább befogadható módon. Innovatív előadásaikkal az elmúlt években lelkes gyermekek, fiatalok és idősebbek tízezreinek bizonyították már be, hogy a klasszikus zene egyáltalán nem komoly, hanem szórakoztató.



Szólj hozzá!
azonosító (nem kötelező):ellenőrző kód:gépeld be ide:

új hozzászólás írása:




 Hozzászólások:
 nincsen hozzászólás


 programajánló: 
2023. szeptember 26.
Új lemezzel, énekessel kiegészülve tér vissza Vinnie Moore Budapestre
Miyavi: 4 év után újra Budapesten a szamuráj gitáros (Dürer Kert - Budapest)
2023. szeptember 30.
Ben Granfelt és Son Henry nyitja az őszi blues-rock koncertsorozatot
 a rovat legfrissebb cikkei: 
Cziffra György Fesztivál
Szőnyei György: Négyzetek
Magyar–olasz kulturális találkozások: pénteken kezdődik az Európai Hidak fesztivál!
Polgár Éva zongoraestje a Bartók Emlékházban
Szombaton a Hősök terén hangzik el először Budapest új nagyzenekari nyitánya
Esterházy Art Echo - Barokk és kortárs zenei dialógus Tihanyban
Jazz est, szórakoztató zenetörténeti előadás és filmvetítés Szentendrén a Cziffra Fesztiválon
Kurtág György: Fin de partie (A játszma vége) – Koncertszerű előadás
 kiemelt 
Meshuggah: monumentális turnényitás Budapesten, az Avatar vendégszereplésével
  
Március 7-én végre Budapesten is bemutatja legutóbbi lemezét a Meshuggah

Ben Granfelt és Son Henry nyitja az őszi blues-rock koncertsorozatot
Annisokay: modern metalcore hármas élén, új dalokkal tér vissza a német csapat
Miyavi: 4 év után újra Budapesten a szamuráj gitáros
Cradle Of Filth: jövő tavasszal újra Budapesten az angol metal legenda
 friss hozzászólások 

Új Falcongate LP: Blood Red Roses (1)
Világsztár zongorazseni először Budapesten (1)
Epica, Apocalyptica (3)
Böngésző
rovatok
hírek
fotó
videó
előzetes
beszámoló
interjú
lemezajánló
magazin
kultúra
előadó
napló
alrovat ajánló
asztaltársaság
blog
botrány
dalszöveg
díjátadó
életrajz
építészet
festészet
film
gasztronómia
háttér
internet
kis pipa
médiaművészet
mese
posztumusz
próza
retro
rizikófaktor
skandalum
szobrászat
tévématiné
vers
PlayDome ajánló
PlayDome magazin

Partnerek
Concerto
Live Nation
Livesound
Tukker Booking
New Beat

Impresszum
Médiaajánlat
Adatvédelem

 címkefelhő
 corey taylor    kate nash    begotten silence    faces of suffering    bródy jános    james lomenzo    paganfest    bilocate    ralph fienenes    sepultura    életképek    locust on the saddle    sidetracked!    henry homesweet    godsmack    paganza    phlegethon    blind channel    mastic scum    soundmirror    pet the preacher    ill nino    anasztaszija makarenko    ashes you leave    the dead daisies  

r44
Copyright 2000-2023 Underground Magazin
Minden jog fenntartva! A lap bármely része csak engedéllyel használható fel!