hosting: Hunet
r35
  cikkekfotók        
film [film]  2022. május 13. péntek   06:16
nincsen hozzászólás

szerző: Pjotr
A Csillagok háborúja alkotójával is versenybe száll Goztola Kristina Cannes-ban


  Számos nemzetközi díj után Cannes-ban mutatják be Goztola Kristina és Halmi Péter Le Collier (A nyaklánc) című kisfilmjét. A francia-magyar koprodukcióban készült mű a CIFF, azaz a Cannes Independent Film Festival versenyprogramjába lett beválogatva, és több kiváló hollywoodi szakember, köztük a Csillagok háborúja egyik alkotójának kisfilmjével vetélkedik.
  
  Goztola Kristina már több, mint 70 nemzetközi filmben forgatott, és A nyaklánc a második, aminek a producere is. A kisjátékfilmet 2020 januárjában forgatták Párizsban, francia stábbal és színészekkel, köztük Eric da Costa színművésszel, aki Monica Bellucci unokatestvére. Érdekesség, hogy a filmet Kristina párja, Halmi Péter írta és rendezte, neki ez az első francia rendezése.
  A film főszereplőjét, Maiat Kristina alakítja. A történet szerint a gyönyörű olasz nő Párizsba érkezik. Esténként felolvas Michelnek, egy öreg vak embernek. Maia megtudja, hogy a férfi egy sokat érő nyakéket rejteget. A lány az ékszer megszállottja lesz. A film Maia lelki vívódásának szürreális képe. A kisjátékfilm műfaja: misztikus dráma, amelyben a vizualitás és a zene kap hangsúlyt.
  A kisjátékfilm Cannes-ban debütált volna 2020-ban, de mivel elmaradt a filmfesztivál, elsőként a Bangalore Rövidfilm Fesztiválon vetítették le. Európában először a Sweden Film Awards on láthatta a közönség, mi több, itt díjazták is a film képi világát, majd a Rome Prisma Independent Film Awards–ot és a Madrid Film Awards-on is megjárta az alkotás, Az igazán nagy elismerést ezek után kapta a Le Collier: nemcsak, hogy beválogatták a világ egyik legnagyobb filmfesztiváljára Mumbai-ban, de az Indo-Global International Film Festivalon kisjátékfilm kategóriában elhozták a legjobb rendezésért járó díjat és a zsűri különdíját is.
  
  A kisfilm ezúttal a CIFF, azaz a Cannes Independent Film Festival versenyprogramjába lett beválogatva. Az esemény a független filmeseknek szentelt fesztivál, amit május 17-28. között rendeznek meg, mialatt a teljes filmvilág figyelme Cannes-ra irányul. Összesen 38 alkotás versenyzik kis- és nagyjátékfilm, valamint dokumentumfilm kategóriában.
  - Olyanokkal leszünk versenyben, mint az Emmy-díjas Victoria Rose Sampson, aki nagy hollywoodi produkciók  - a Star Wars, Vörös zsaru, Farkangyal, Paranoia és Rambo filmek - hangvágója és sound designere volt – mondta el Goztola Kristina. - Most kisjátékfilm rendezésével képviselteti magát a fesztiválon.
  Goztola Kristina és Halmi Péter jelenleg egy egész estés játékfimlet készít In the Shadow of White címmel. A forgatását ősszel fejezik be, a kép és hangutómunkálatai Los Angelesben és Párizsban lesznek.
  
  
  
  
  
  
  
  



Szólj hozzá!
azonosító (nem kötelező):ellenőrző kód:gépeld be ide:

új hozzászólás írása:




 Hozzászólások:
 nincsen hozzászólás


 programajánló: 
2023. december 20.
Ritual, Drone, Breakcore, ez a Havizaj #132
2024. február 10.
HOBO Vadászat 40 (Papp László Budapest Sportaréna)
2024. március 6.
Cradle Of Filth: jövő tavasszal újra Budapesten az angol metal legenda (Dürer Kert - Budapest)
 a rovat legfrissebb cikkei: 
Napóleon a mozikban
Újabb spanyol filmmel érkezik a Pannónia Entertainment
A hétvégén két díjait is nyert a Libertate’89 – Nagyszeben
Kísérőprogramok a Verzió Filmfesztiválon
Európai filmkülönlegességek és új magyar alkotások premier előtt az art mozik ünnepén
Vermeer – A valaha volt legátfogóbb életmű-kiállítás
A legjobb kortárs olasz filmekkel szombaton kezdődik a 21. Olasz Filmfesztivál, a Mittelcinemafest
Dán tragikomédia érkezik novemberben a mozikba
 kiemelt 
HOBO Vadászat 40
  
A blues és a rock szerelmesei különleges koncertélményben részesülnek HOBO következő Aréna koncertjén 2024

Először koncertezik Magyarországon a Take That!
Meshuggah + Avatar + The Halo Effect Budapesten
Cradle Of Filth: jövő tavasszal újra Budapesten az angol metal legenda
Quimby - Class&Roll - Közel 8 év után újra arénakoncert a Quimby-vel
 friss hozzászólások 

Nulladik Változat az Almássy klubban (1)
Wolfheart, Before The Dawn, Hinayana (1)
Új Falcongate LP: Blood Red Roses (1)
Böngésző
rovatok
hírek
fotó
videó
előzetes
beszámoló
interjú
lemezajánló
magazin
kultúra
előadó
napló
alrovat ajánló
asztaltársaság
blog
botrány
dalszöveg
díjátadó
életrajz
építészet
festészet
film
gasztronómia
háttér
internet
kis pipa
médiaművészet
mese
posztumusz
próza
retro
rizikófaktor
skandalum
szobrászat
tévématiné
vers
PlayDome ajánló
PlayDome magazin

Partnerek
Concerto
Live Nation
Livesound
Tukker Booking
New Beat

Impresszum
Médiaajánlat
Adatvédelem

 címkefelhő
 after rain    pintér csaba    virus    merzbow    shadowside    tesseract    minimax    zoohacker remake orchestra    thor    iron maidnem    julia roberts    orden organ    gaza    liszt ferenc    poison    the somersault boy    jarboe    faithless    starset    ska-p    gwyneth paltrow    chris pine    sum 41    trentemoller          

r43
Copyright 2000-2023 Underground Magazin
Minden jog fenntartva! A lap bármely része csak engedéllyel használható fel!