hosting: Hunet
r36
  cikkekfotók        
hírek   2022. március 2. szerda   08:02
nincsen hozzászólás

szerző: ma
Három új nemzetközi fellépőt jelentette be a Budapest Park az idei szezonjára


  2022-es, sorban tizenegyedik szezonjában rekordmennyiségű külföldi sztárfellépővel készül a Budapest Park. Az április 21-én induló évadban mindenféle stílus képviselteti magát, a nemzetközi produkciók közt lesz rock (Deftones, Billy Idol, Nick Mason’s Saucerful of Secrets, Billy Talent, Black Veil Brides, My Chemical Romance), pop (5SOS, Pet Shop Boys), indie (Pixies, alt-J, Tash Sultana), de még bluesrock (Gary Clark Jr.) és cigány-punk (Gogol Bordello) is! Most pedig az elektronikus vonalra erősítenek rá három újonnan bejelentett zenekarral, amik nagyon különféle irányból közelítik meg a műfajt.
  
  Időrendben haladva a sort a július 5-én színpadra álló Thievery Corporation nyitja, akik igazi ikonnak számítanak, ráadásul kifejezetten közönségkedvencek: legutóbb 2019-ben koncerteztek hazánkban ugyanezen a helyszínen, hatalmas sikerrel. A duó tagjai, Rob Garza és Eric Hilton 1996-ban, vagyis több, mint két évtizede egyesítette erejét, létrehozva ezzel egy igencsak szokatlan, egyedülálló zenei világot. Hangzásuk spektruma az évek előrehaladtával csak nőtt és nőtt, ennek lenyomatait pedig terjedelmes diszkográfiájukban követhetjük nyomon. Zenéjükben olyan stílusok keverednek, mint a dub, a bossa nova, a trip hop, az acid jazz és az elektronika, de 2020-ben megjelent legutóbbi lemezükön például szimfonikus zenekari kísérettel gondolták újra saját dalaikat.
  
  Július 22-én egy igazi szupergroupot köszönthetünk a Park színpadán. A Modeselektor két tagja, Gernot Bronsert és Sebastian Szary, illetve az Apparat művésznéven alkotó Sascha Ring fúziójából létrejött Moderat hatalmas szenvedéllyel és lelkesedéssel szállítja Berlinből a legforróbb elektronikus trackeket a világ minden pontjára. Sikerük titka, hogy két olyan világot egyesítenek, ami első hallásra nagyon furcsa párosításnak hangzik: a Modeselektor dübörgő basszusait az Apparat érzékeny, finom dallamai egészítik ki.
  2009-ben megjelent első nagylemezükkel azonnal levették a szakmát és a közönséget is lábáról, amit 2013-ban II című albumuk követett. Ez pedig egy elképesztő időszak kezdete volt, amikor útnak indultak, hogy tulajdonképpen az egész bolygót körbeturnézták, kislemezről kislemezre egyre nagyobb sikereket elérve. Ezt egy újabb lemez és egy Live LP követte, utóbbit szülővárosukban 17.000 ember előtt mutatták be. Öt év teljes csend után 2022-ben végre visszatérnek, ráadásul rögtön egy új anyaggal - a MORE D4TA az elszigeteltség és az információs zaj témáit járja körbe, de mint mindig, most is a zenét helyezik előtérbe. A triumvirátus tehát újból bizonyítja, hogy kreatív energiáikat maxra tekerték, és alig várják, hogy ezt élőben is bizonyíthassák - a hazai közönségnek július 22-én a Budapest Parkban!
  
  Szeptember 28-án 2020-ban elmaradt első önálló hazai koncertjét pótolja a Sofi Tukker. A Sophie Hawley-Weld és Tucker Halpern alkotta duó üstökösként robbant be vidám, könnyen befogadható elektronikus dallamaival. Végtelen energiájuk az elmúlt viszontagságos időszakban sem hagyott alább, naponta jelentkező online DJ szettjükön keresztül tartották a kapcsolatot közönségükkel, illetve csak úgy ontották magukból a jobbnál jobb remixeket, amiket olyan előadóknak készítettek, mint például Lady Gaga, az Icona Pop, MARINA, Carl Cox vagy Nina Simone, de készítettek közös dalt Amadou & Mariammal is.
  Ha mindez nem lenne elég, saját számaikon is folyamatosan dolgoztak, amiből legutóbb az instant dallamtapadást okozó Original Sin című látott napvilágot. A Sofi Tukker formációja egyébként egy szempillantás alatt vált az elektronikus zenét kedvelő közönség ügyeletes bulifelelősévé. Első, Drinkee című kislemezük 2016. áprilisában jelent meg, és rögtön Grammy-jelölést is kaptak érte, mint ahogy a 2018-ban megjelent Treehouse című debütalbumuk is a Legjobb Tánczenei/Elektronikus Album kategóriában versenyzett. Dalaikkal rengeteg helyen találkozhattunk már az iPhone X reklámjától kezdve a FIFA több kiadásán át Az új pápa című Sorrentino-sorozat főcíméig. A zenekar hihetetlen energiáin túl külön érdekesség, hogy dalaik angolul, spanyolul és portugálul is megszólalnak. Wet Tennis névre hallgató turnéjuk szeptember 28-án érkezik a Budapest Parkba - a kora őszi dátum ellenére egészen biztosan izzasztó estére számíthatunk!
  



Szólj hozzá!
azonosító (nem kötelező):ellenőrző kód:gépeld be ide:

új hozzászólás írása:




 Hozzászólások:
 nincsen hozzászólás


 programajánló: 
2023. március 26.
Sari Schorr koncert – a New York-i énekesnő legjobb dalai élőben, végre Budapesten is
2023. március 27.
The Subways 2023-ban a Durer-ben (Dürer Kert - Budapest)
2023. április 3.
Just Mustard – a shoegaze csillaga a Durer Kertben (Dürer Kert - Budapest)
 a rovat legfrissebb cikkei: 
“Viseld a gyengeségedet úgy, mint egy páncélt!” - megjelent O’SULLIVAN bemutatkozó albuma
Pennhurst dal- és klippremier: Újjáéledt
A Microwave új érzelemben gazdag kislemezzel jelentkezett
A norvég stoner rocker Wolfnaut új dalt dobott ki a hamarosan megjelenő Return of the Asteroid albumukról!
Bensőséges számmal jelentkezett a Trophy Eyes
Új kislemez a heavy és stoner ISAAK-tól
Április 21-én jelenik meg a The Mars Volta: „Que Dios Te Maldiga Mi Corazon” című albuma
Keverés alatt a Vihar Után első nagylemeze
 kiemelt 
Warbringer, Evil Invaders, Schizophrenia - thrash metal buli a Barba Negra Blue Stage-en
  
Súlyos riffek, lábdobok döngése és tekerős szólók várják a thrash metal rajongóit április 7-én Budapesten! Az amerikai Warbringer, a belga Evil Invaders és a brazil Schizophrenia zenekarok három órányi őrületes koncerttel kápráztatják el a Barba Negra Blue Stage közönségét - mindezt akár 666 Ft regisztrációs jegy ellenében! A Warbringer hatvan percnyi tombolást ígér az érkezőknek

Skillet - Day of Destiny Tour 2023
Electric Callboy - Tekkno Tour 2023
Ismét Budapestre érkezik a Guns N´ Roses
A Counterparts új albumával tér vissza a Dürer kertbe - a turné vendégei a Kublai Khan TX, a Dying Wish és a Paleface
 friss hozzászólások 

Telling Secrets: magyar hátterű csapat bontogatja a szárnyait a tengerentúlon (2)
Megjelent a Hickory zenekar új dala (2)
Nemzetközi játszótér az MTV-vel - Kiállítás világszerte az MTV Swatch Playground alkotásaiból (1)
Böngésző
rovatok
hírek
fotó
videó
előzetes
beszámoló
interjú
lemezajánló
magazin
kultúra
előadó
napló
alrovat ajánló
asztaltársaság
blog
botrány
dalszöveg
díjátadó
életrajz
építészet
festészet
film
gasztronómia
háttér
internet
kis pipa
médiaművészet
mese
posztumusz
próza
retro
rizikófaktor
skandalum
szobrászat
tévématiné
vers
PlayDome ajánló
PlayDome magazin

Partnerek
Concerto
Live Nation
Livesound
Tukker Booking
New Beat

Impresszum
Médiaajánlat
Adatvédelem

 címkefelhő
 trent reznor    prophets of rage    dalai láma    headbangers ball    clint eastwood    kataklysm    the safety fire    gathering    balázs elemér    rango    bérczesi    balaton sound 2013    lóripop    fókatelep    mike portnoy    ana de la reguera    short sharp stock    affliction    science or society    abnormality    hs7    tonmi lillman    isis    rite    imák  

r43
Copyright 2000-2023 Underground Magazin
Minden jog fenntartva! A lap bármely része csak engedéllyel használható fel!