hosting: Hunet
r37
  cikkekfotók        
magazin [asztaltársaság]  2021. december 9. csütörtök   06:34
nincsen hozzászólás

szerző: Pjotr
„Forradalmi etűdök” - Bősze Ádám zenetörténeti előadássorozatának következő estjén Cziffra Györgyről mesél
Lóvasút Kulturális és Rendezvényközpontban

  A népszerű zenetörténész-műsorvezető változatos tematikával készíti egyszemélyes előadásait, amelyek tartalmát az előadó nagy tudása, anekdotái, a zenetörténet különlegességei adják, ízét pedig Bősze Ádám fanyar, önironikus humora és közvetlen előadói stílusa.
  
  Az első budapesti premierre a Cziffra Fesztiválon került sor 2019-ben, már akkor is nagy sikerrel. A Cziffra György-emlékévre a zenetörténész Forradalmi-etűdök címmel összeállított egy új zenetörténeti sorozatot, amelyben Cziffra Györggyel együtt olyan művészeket, alkotókat mutat be, akik valami forradalmit tettek a zenei életben. Így az előző előadásokon Liszt, Rachmaninov, Toscanini, Callas, Horowitz, december 13-án pedig Cziffra György kerül a feledhetetlen este fókuszába, majd Paganinivel zárul a sorozat január 10-én.
  
  „Ahhoz ugyanis, hogy a cirkuszban minden este a legjobb formámat hozzam, otthon napi négy-öt órát kellett gyakorolnom. Az én számom ugyan csak fél óráig tartott, de mivel én voltam a fő attrakció, a program végére tartogattak. És ez túl fárasztónak bizonyult. Így esett meg, hogy öt és fél évesen megismertem a sztárlét árnyoldalát: a túlterheltséget.” (Részlet Cziffra György: Ágyúk és virágok című önéletrajzi kötetből)
  
  Szükséges-e a forradalom a zenében? Szükséges-e ledönteni a falakat, átlépni a határokat ahhoz, hogy maradandót hozzunk létre? Nos, ahelyett, hogy zeneesztétikai sorozatot indítanánk, az egyes találkozások alkalmával Bősze Ádám inkább annak jár utána, hogy a kortárs hangversenykritika szerint mennyire volt forradalmár előadóművész Paganini, Liszt, Rachmaninov, Toscanini, Callas, Horowitz vagy Cziffra? És ha igen (eláruljuk, ez a helyes válasz), akkor miben rejlett mindent elsöprő lendületük, játékuk, művészetük újdonságereje? Hogy fogadta ezt az adott kor, és hogy látjuk most mi egy másik évezredben? Többek között ezekre a kérdésekre keresi választ Bősze Ádám legújabb szórakoztató zenetörténeti sorozatában.
  
  Forradalmi etűdök – Bősze Ádám előadássorozata
  Június 7. (19:30) Liszt Ferenc
  Július 5. (19:30) Sergei Rachmaninov
  Szeptember 13. (19:30) Arturo Toscanini
  Október 4. (19:30) Maria Callas
  November 8. (19:30) Vladimir Horowitz
  December 13. (19:30) Cziffra György
  Január 10. (19:30) Paganini
  
  Cziffra György világhírű magyar zongoraművész születésének 100. évfordulóját Magyarország hivatalos Emlékév keretei között ünnepli, valamint az UNESCO nemzetközi szervezete is felvette a közösen ünnepelt évfordulók sorába. A Cziffra György-emlékév programjai Balázs János Kossuth-díjas zongoraművész művészeti vezetésével egyedülálló szakmai összefogás keretei között valósulnak meg itthon és külföldön, számos hazai és külföldi partner áll társszervezőként az események mellett. Az emlékév a Miniszterelnökség és a Külgazdasági és Külügyminisztérium támogatásának köszönhetően valósul meg a Bethlen Gábor Alapkezelő segítségével. A Cziffra100 eseményeiről a cziffra100.com weboldalon tájékozódhatnak. 



Szólj hozzá!
azonosító (nem kötelező):ellenőrző kód:gépeld be ide:

új hozzászólás írása:




 Hozzászólások:
 nincsen hozzászólás


 programajánló: 
2023. június 4.
Powerwolf minifeszt: itt a Dynazty, Eclipse, Visions Of Atlantis, Classica, Hydra, Power
2023. június 5.
Hans Zimmer Live - Europe Tour 2023
2023. június 7.
Voivod + Crowbar a Durer Kertben (Dürer Kert - Budapest)
 a rovat legfrissebb cikkei: 
Liszt Ünnep Nemzetközi Kulturális Fesztivál
A 40 éves Mandel Quartet koncertjei a budapesti Festetics Palotában
A Pünkösdi hétvégén többféle táncház, koncert és Parvathy Baul (IN) előadása is várja az érdeklődőket a Fonóban
Jubileumi programmal várja a közönséget a Zsámbéki Nyári Színház
Ők a Magyar Mozgókép Fesztivál idei életműdíjasai
Az idén 20 éves Oncompass Medicine a Fehér Ház partnere lett a rák ellenes harcban
Művészettel nevelés, művészetre nevelés – 6. Művészetpedagógiai Konferencia
A Sziget Fesztiválra is be lehet kerülni a budapesti Fülesbagoly Tehetségkutatóról
 kiemelt 
AMON AMARTH - teljes a line-up, 6 zenekaros minifesztivál dübörög majd a Barba Negrában!
  
Ha nyár, akkor fesztiválok, de sajnos a rockerek, metalosok számára egyre szerényebbek a lehetőségek

Voivod + Crowbar a Durer Kertben
Új dallal jelentkezett az Asking Alexandria, melyet a Budapest Parkban is hallhatunk
Gojira + Conjurer + Urne Budapesten
Comeback Kid az Analog Music Hall-ban
 friss hozzászólások 

Világsztár zongorazseni először Budapesten (1)
Epica, Apocalyptica (3)
Telling Secrets: magyar hátterű csapat bontogatja a szárnyait a tengerentúlon (2)
Böngésző
rovatok
hírek
fotó
videó
előzetes
beszámoló
interjú
lemezajánló
magazin
kultúra
előadó
napló
alrovat ajánló
asztaltársaság
blog
botrány
dalszöveg
díjátadó
életrajz
építészet
festészet
film
gasztronómia
háttér
internet
kis pipa
médiaművészet
mese
posztumusz
próza
retro
rizikófaktor
skandalum
szobrászat
tévématiné
vers
PlayDome ajánló
PlayDome magazin

Partnerek
Concerto
Live Nation
Livesound
Tukker Booking
New Beat

Impresszum
Médiaajánlat
Adatvédelem

 címkefelhő
 billy bob thornton    cannabis corpse    i divine    war without end    muzsikás    a végső állomás    glen berger    zoohacker remake orchestra    sebők    florence and the machine    watch my dying    josh brolin    zach galifianakis    eyehategod    esben and the witch    nova prospect    beyond the bridge    judas priest    queens of the stone age    tony blair    hammer concerts    apey and the pea    arvas    timebomb    depresszió  

r45
Copyright 2000-2023 Underground Magazin
Minden jog fenntartva! A lap bármely része csak engedéllyel használható fel!