hosting: Hunet
r31
  cikkekfotók        
hírek   2021. július 5. hétfő   06:29
nincsen hozzászólás

szerző: Pjotr
Véget ért a Nagykarácsony forgatása
Tiszeker Dániel romantikus vígjátéka november 25-én kerül a mozikba

  Befejeződött Tiszeker Dániel új alkotása, a NAGYKARÁCSONY forgatása. A januárban indult 41 napos munka a járvány miatt a márciusra tervezetthez képest végül most ért véget. A Nemzeti Filmintézet támogatásával készülő romantikus vígjáték forgatásában 30 hivatásos tűzoltó és több mint 60 színész – köztük 22 gyerekszereplő – vett részt.
  A mozivásznon többek között olyan nagyszerű művészeket láthat majd a közönség, mint Ötvös András, Zsigmond Emőke, Scherer Péter, Pokorny Lia, Rujder Vivien, Szabó Kimmel Tamás, Csuja Imre és Szerednyey Béla. A film a tervek szerint november 25-én kerül a mozikba az InterCom forgalmazásában.
  
  A film főszereplője Arnold, a többszörösen kitüntetett tűzoltó, akinek egy balul elsülő romantikus lánykérés következtében összeomlik az élete. Korábbi érdemeire való tekintettel kihelyezik egy karácsonyi vásárba ügyeletes tűzoltónak, ahol egy iskolai előadás előkészületeibe csöppen. Arnold utálja ezt a helyzetet: a karácsonyi felhajtást álszentnek, a műsort pedig idegesítőnek tartja. De a kezdeti csaták után megbékél a vásár furcsa árusaival és a gyerekelőadás szétszórt rendezőjével, Eszterrel. Az érzelmileg felfokozott karácsonyi készülődés lassan rádöbbenti, nem csupán a tériszonyát kell legyőznie, hogy új életet kezdhessen.
  
  Arnoldot Ötvös András (Becsúszó szerelem) alakítja, aki a színészet helyett majdnem a tűzoltó hivatást választotta. „Ezért különösen felemelő pillanat volt, ami az utolsó napon történt! 5 hónap megfeszített munka után egy hosszú, 16 órás forgatási nappal, zártuk a filmet - a 40 fokban egy olyan tűzoltóvizsgával, amelyen Ötvös Andrásnak végig kellett mennie egy nehéz fizikai pályán, majd egy égő mozdonyt kellett eloltania. Miután a helyszínen lévő 15 hivatásos tűzoltó végig nézte Andris munkáját, sorban tépték le magukról a rangjelzéseiket, tűzoltós felvarróikat, és elismeréséül Andris kezébe nyomták.”- emlékezik Tiszeker Dániel rendező.
  
  A Nemzeti Filmintézet támogatásával készülő romantikus vígjáték forgatásában 30 hivatásos tűzoltó és több mint 60 színész – köztük 22 gyerekszereplő – vett részt. „Első játékfilmünk, a Sohavégetnemérős forgatása során rendkívül szerencsésnek éreztem magam, hogy 32 remek színésszel forgathatok, akkor még álmodni sem mertem arról, hogy a következő filmünkben ezt a számot csaknem megduplázzuk. Óriási öröm volt megálmodni a saját karácsonyi világunkat - saját vásárral, rengeteg gyerekszereplővel, lelkes stábtagokkal és fantasztikus színészekkel. Nem csoda, hogy a karácsonyi hangulat kitartott 5 hónapon át. Biztos vagyok benne, hogy a nézők érezni fogják a vásznon át azt a szeretet és odaadást, ahogy ez a film készült.”- mondta a rendező.
  
  Lévai Balázs, producer hozzátette: „Soha az életemben még nem örültem ennyire a karácsonynak júniusban, mint az idén! Óriási szakmai és emberi kihívás volt ez a forgatás, a mindenkit sújtó körülmények minket sem kerültek el, de szerencsére átverekedtük magunkat rajtuk és befejeztük a filmet. A végeredmény meg pont olyan lett, amilyet anno a Jézuskától kértünk! És most irány a strand!
  
  Tiszeker Dániel állandó munkatársaival dolgozott: Pataki Ádám operatőrrel, Mészáros Attila vágóval, Keszei Borbála jelmeztervezővel, Horváth Viktória és Nánássy Zsolt látványtervezőkkel és Kálmán Eszter díszlettervezővel. A forgatókönyvet a #Sohavégetnemérős írócsapata Horváth András Dezső, Fehér Gáspár, Fehér Boldizsár írta. A zeneszerző Balázs Ádám, a film producerei Lévai Balázs és Osváth Gábor. A film a tervek szerint november 25-én kerül a mozikba az InterCom forgalmazásában.



Szólj hozzá!
azonosító (nem kötelező):ellenőrző kód:gépeld be ide:

új hozzászólás írása:




 Hozzászólások:
 nincsen hozzászólás


 programajánló: 
2025. május 9.
50 éves a VHK - különleges jubileumi koncert a Platon Karataev társaságában
2025. május 10.
Rockland Fest Békéscsabán – hat zenekar, egy este a Csabagyöngyében
2025. május 14.
Manu Lanvin & The Devil Blues
 a rovat legfrissebb cikkei: 
Pierce The Veil deluxe kiadással ünnepli a The Jaws of Life sikerét – megérkezett az új dal, a Kiss Me Now is
Caskets új kislemezzel jelentkezett: Make Me A Martyr
Új dobossal indul turnéra az Omega Diatribe
Lynyrd Skynyrd: Az utolsó koncert Gary Rossingtonnal – 50 év southern rock
Atom Juice leszerződött a Heavy Psych Sounds kiadóhoz
Adrian Smith (Iron Maiden) szerint a zenészeknek csak egy töredéke tud megélni a zenélésből
Megjelent Amanna legújabb dala, Valahol címmel
Holló - Látványos kisfilmmel érkezett a az új Dalriada album második előfutára
 kiemelt 
Duplázik az Elefánt a Kobuciban – június 13-14-én rendesen berúgják a nyár ajtaját
  
Június közepén a Kobuci Kertben tartja 2025 nyarának “egyetlen” szabadtéri klubkoncertjét az Elefánt – méghozzá két estén át, két különböző műsorral és vendégzenekarral, illetve ritkán játszott dalokkal készülnek

Decapitated, Cryptopsy, Warbringer, Carnation a Dürer Kertben
The Alchemist, Wavy és Jazzbois július 27-én a Budapest Parkban
Budapesten a blues legújabb üdvöskéi: The Cinelli Brothers
Say Hello To The Hits – Lionel Richie összes nagy dala élőben az MVM Dome-ban!
 friss hozzászólások 

Pantera, Power Trip, Child Bite (2)
Blind Myself, 27, Isis (1)
Nulladik Változat az Almássy klubban (1)
Böngésző
rovatok
hírek
fotó
videó
előzetes
beszámoló
interjú
lemezajánló
magazin
kultúra
előadó
napló
alrovat ajánló
asztaltársaság
blog
botrány
dalszöveg
díjátadó
életrajz
építészet
festészet
film
gasztronómia
háttér
internet
kis pipa
médiaművészet
mese
posztumusz
próza
retro
rizikófaktor
skandalum
szobrászat
tévématiné
vers
PlayDome ajánló
PlayDome magazin

Partnerek
Concerto
Live Nation
Livesound
Tukker Booking
New Beat

Impresszum
Médiaajánlat
Adatvédelem

 címkefelhő
 julie taymor    ivan &the parazol    venom prison    the last days of jesus    tom waits    mátyás attila    mole listenig pearls    torture squad    kihajolni veszélyes    timebomb    gotthard    crossholder    halocene    pénzcsináló    csányi sándor    a38    kurt cobain    atticus ross    struggle for life    nouvelle vague    meshuggah    nyócker    the hives    keresztes ildikó    jimi hendrix  

r47
Copyright 2000-2025 Underground Magazin
Minden jog fenntartva! A lap bármely része csak engedéllyel használható fel!