hosting: Hunet
img_up/1611/bannerc96814ea.gif
  cikkekfotók        
hírek   2020. szeptember 25. péntek   04:41
nincsen hozzászólás

szerző: Pjotr
Átadták „Az Erdő álma” pályázat díjait


  Magyar Mezőgazdasági Múzeum épületében adták át „Az Erdő álma” természetvédelmi-irodalmi pályázat díjait. 2020-ban a járványhelyzet ellenére is 946 darab vers, próza és mese érkezett be országosan a 6-19 éves korosztálytól. A zsűri elnöke, Halász Judit Kossuth- és Jászai díjas színművész értékelésében elmondta: sok jó gondolatot látott értékes megfogalmazásokban, amelyek elősegítik a természetvédelmi szemléletformálást.
  
  Ötödik éve kerül meghirdetésre a Debreceni Nagyerdőért Természetvédelmi és Kulturális Egyesület természetvédelmi-irodalmi pályázata, melynek idei címe és témája „Az Erdő álma” volt. A szervezők a 6-19 éves korosztályba tartozó gyerekektől verseket, prózákat és meséket vártak. Minden évben arra kérik a gyerekeket, hogy írják le a természetben tapasztalt élményeiket az irodalom eszközeit használva. A 2020-as díjátadót múlt pénteken tartották a Magyar Mezőgazdasági Múzeum épületében, a Vajdahunyad várban.
  
  A díjátadóra a legszigorúbb járványügyi elővigyázatosságok mellett került sor, s az 50 díjazott gyermekből 42 részt is tudott venni az eseményen.
  
  „A felhívásra tavaly 1316 pályamunka érkezett. Idén a vírushelyzet sajnos rányomta a bélyegét a gyerekek aktivitására, azonban így is 946 írással pályáztak, aminek nagyon örülünk” – mondta Marincsák Ibolya egyesületi elnök, főszervező.
  
  A beérkezett műveket nyolc kategóriában ismert szakemberekből álló zsűri bírálta el, melynek elnöke idén Halász Judit Kossuth- és Jászai díjas színművész volt.
  
  „Nagy örömet okoz nekem, hogy mennyi tehetség mutatkozik meg évről évre az egyesület pályázatain 6-tól 19 éves korig minden korosztályban. Sok jó gondolat érkezett értékes megfogalmazásokban, amelyek elősegítik a természetvédelmi szemléletformálást” – hangzott el Halász Judit értékelésében.
  
  A zsűri további tagjai 2020-ban: Finta Éva József Attila díjas költő; Kozák Mari költő, meseíró; Hajnal Éva költő; Jóna Dávid költő; Kardos M. Zsöte költő; Balku László író, újságíró.
  
  Minden kategória első hat helyezettje értékes jutalomban részesült és a helyezett pályaműveket könyvben is megjelentetik. A kötetet és a pályázatot már harmadik éve támogatja az Agrárminisztérium.
  
  Eredmények:
  
  6-9 éves korosztály Vers kategória:
  
   I. helyezett: Adravecz Katalin, Bicske, Szent László Általános Iskola, felkészítő tanára: Barnaföldi Rebeka Sára
   II. helyezett: Kovács Benedek Krisztián, Tabajd, Szent László Általános Iskola, Bicske, felkészítő tanára: Barnaföldi Rebeka Sára
   III. helyezett: Kihári Hanga, Bicske, Szent László Általános Iskola, Bicske, felkészítő tanára: Barnaföldi Rebeka Sára
   IV. helyezett: Kiss Flóra Anna, Hajdúnánás, Bocskai István Általános Iskola, AMI és Kollégium, felkészítő tanára: Agárdi Zoltánné
   V. helyezett: István Zoárd Benett, Tyukod, Kiss Áron Általános Iskola, Porcsalma, felkészítő tanára: Belényesi Pálma
   VI. helyezett: Simon Dominik, Bicske, Szent László Általános Iskola, felkészítő tanára: Barnaföldi Rebeka Sára
  
  6-9 éves korosztály Mese kategória:
  
   I. helyezett: Palkó Lana, Budapest, Harmat Általános Iskola
   II. helyezett: Bolgovics Sára, Szolnok, Szolnoki Kőrösi Csoma Sándor Általános Iskola és AMI, felkészítő tanára: Garzsikné Barsi Mónika
   III. helyezett: Tóth-Ignáth Alexandra, Debrecen, 8 éves, Benedek Elek Általános Iskola
   IV. helyezett: Kassay Fanni, Székelyudvarhely, Benedek Elek Pedagógiai Líceum, Székelyudvarhely, felkészítő tanárai: Kapusi Emese, Mircse Zsuzsánna
   V. helyezett: Hock Maja Vivien, Kátoly, Szederkényi Általános Iskola, felkészítő tanára: Hantos Cecília
   VI. helyezett: Sajtos Petra (Szolnok, Szent-Györgyi Albert Általános Iskola, felkészítő tanára: Ságiné Szabó Erika
  
  10-14 éves korosztály Vers kategória:
  
   I. helyezett: Balázs Blanka Margit, Kolozsvár, Románia, Apáczai Csere János Elméleti Líceum
   II. helyezett: Gubián Anna, Székesfehérvár, Hétvezér Általános Iskola, felkészítő tanára: Mecsei Balázs
   III. helyezett: Tóth Viola, Ágfalva, Berzsenyi Dániel Evangélikus (Líceum) Gimnázium, Sopron
   IV. helyezett: Puja Jázmin, Eger, Egri Kemény Ferenc Sportiskolai Általános Iskola, felkészítő tanára: Hománé Móra Éva Irén
   V. helyezett: Tamás Ilka, Nyíregyháza, Kodály Zoltán Általános Iskola, felkészítő tanára: Földesi Rita
   Megosztott VI. helyezett: Virág Fruzsina, Debrecen, Hunyadi János Általános Iskola, felkészítő tanára: Macziné Repka Tünde
   Megosztott VI. helyezett: Csizmarik Gerda (Nyékládháza, Kossuth Lajos Általános Iskola, Nyékládháza, felkészítő tanára: Kocsis Erika
  
  10-14 éves korosztály Próza kategória:
  
   I. helyezett: Tomasik Petra, Szomód, Íriszkert Általános Iskola, felkészítő tanára: Cserpesné Horváth Márta
   II. helyezett: Sipos-Csík Lili, Budapest, ELTE Apáczai Csere János Gyakorló Gimnázium és Kollégium
   III. helyezett: Gortva Nikolett, Győr, Móricz Zsigmond Általános Iskola felkészítő tanára: Horvátné Paár Zsuzsa
   IV. helyezett: Devecseri Sára, Sopron, Hunyadi János Óvoda és Általános Iskola, felkészítő tanára: Pécz Ágota
   V. helyezett: Kuklis Richárd, Orgovány, Orgoványi Álralános Iskola és AMI
   VI. helyezett: Venyige Viktória, Biharkeresztes, Gárdonyi Zoltán Református Általános Iskola és AMI, felkészítő tanára: Kissné Tóth Edit
  
  10-14 éves korosztály Mese kategória
  
   I. helyezett: Terhes Hanna, Miskolc, Fényi Gyula Jezsuita Gimnázium és Kollégium, felkészítő tanára: KovácsKatalin
   II. helyezett: Benkő Martin Gergő, Makó, Kálvin téri Református Általános Iskola
   III. helyezett: Rácz Lili Szonja, Szabadbattyán, Táncsics Mihály Általános Iskola, Székesfehérvár
   IV. helyezett: Szaszák Nikolett, Békéscsaba, Erzsébethelyi Általános Iskola, felkészítő tanára: Kisné Adamik Veronika
   V. helyezett: Dobi Valentina, Balmazújváros, Balmazújvárosi Általános Iskola Kalmár Zoltán Tagintézménye, felkészítő tanára: Radóczné Bálint Ildikó
   VI. helyezett: Szalai-Szabó Zsófia, Maglód, Balassi Bálint Nyolcévfolyamos Gimnázium, felkészítő tanára: Bíró Róza
  
  15-19 éves korosztály Vers kategória:
  
   I. helyezett: Barta Georgina Kata, Székesfehérvár, Kodály Zoltán Általános Iskola, Gimnázium és AMI
   II. helyezett: Bass Mátyás, Sóskút, Szent István Király Zeneművészeti Szakgimnázium és AMI
   III. helyezett: Lugosi Csenge Anna, Zalaszántó, Kisfaludy Sándor Gimnázium, Sümeg (Azóta már az ELTE hallgatója)
   IV. helyezett: Horváth Márk Sándor, Szombathely, Boldog Brenner János Iskola, Gimnázium és Kollégium, felkészítő tanára: Domján Péterné
   V. helyezett: Bodnár Gabriella, Gemzse, Vásárosnaményi II. Rákóczi Ferenc Gimnázium, Vásárosnamény, felkészítő tanára: Vezse Róbertné Tóth Gabriella
   VI. helyezett: Bíró Sára, Románia, Marossárpatak, Bolyai Farkas Elméleti Líceum, Marosvásárhely
  
  15-19 éves korosztály Próza kategória:
  
   I. helyezett: Rátz Marcell Bálint, Pápa, Petőfi Sándor Gimnázium
   II. helyezett: Lugosi Csenge Anna, Zalaszántó, Kisfaludy Sándor Gimnázium, Sümeg (Azóta már az ELTE hallgatója)
   III. helyezett: Kész Sarolta, Csíkszereda, Románia, Segítő Mária Római Katolikus Gimnázium
   IV. helyezett: Kiss Sarlott Melani, Veszprém, III. Béla Gimnázium, Művészeti Szakgimnázium és AMI, Zirc
   V. helyezett: Homovics Panna, Debrecen, Debreceni Református Kollégium Dóczy Gimnáziuma
   Megosztott VI. helyezett: Sztebel Judit, Rád, VSZC Boronkay György Műszaki Szakgimnáziuma és Gimnáziuma, Vác
   Megosztott VI. helyezett: Lengyel Karola, Tapolca, II. Rákóczi Ferenc Gimnázium, Budapest
  
  15-19 éves korosztály Mese kategória:
  
   I. helyezett: Bodnár Imola, Miskolc, Herman Ottó Gimnázium
   II. helyezett: Tasnádi Róbert, Szombathely, Kanizsai Dorottya Gimnázium
   III. helyezett: Sztrida Emília, Budapest, Városmajori Gimnázium
   IV. helyezett: Parrag Liliána, Fertőendréd, Hunyadi János Evangélikus Óvoda és Általános Iskola, felkészítő tanára: Dergezné Élő Rózsa
   V. helyezett: Kanjo Tamara, Szlovákia, Eperjes, HSZC Boros Sámuel Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája, Szentes
   VI. helyezett: Bránya Katalin (Kiskunfélegyháza, 20 éves, KSZC Kiskunfélegyházi Közgazdasági Szakgimnáziuma



Szólj hozzá!
azonosító (nem kötelező):ellenőrző kód:gépeld be ide:

új hozzászólás írása:




 Hozzászólások:
 nincsen hozzászólás


 programajánló: 
2020. október 25.
A CONCERTO Music bemutatja: The Epic Apocalypse Tour 2020
2020. december 28.
HOBO 75 (Papp László Budapest Sportaréna)
2021. január 9.
Új időpontban a Gotthard!
 a rovat legfrissebb cikkei: 
Fear Factory: élő dobokkal adják ki újra a The Industrialist lemezüket
Max Cavalera emberi kinézetet öltött
Rob Halford: mitől lesz tökéletes egy Judas Priest album?
System Of A Down: Serj a John Dolmayan-nal való nézetkülönbségekről
Ronnie Atkins: gyógyíthatatlan a rákbetegsége a Pretty Maids énekesének
Itt egy új klip a Gama Bomb decemberi albumáról
Jinjer: új videó készült
Világviszonylatban ezüstérmes a Fonó! WOMEX Top Label 2020
 kiemelt 
The Dead Daises Glenn Hughes-zal, 2021. Barba Negra
  
Újabb fejezetéhez érkezett a Dead Daisies története, ami a korábbiaknál is kalandosabb éveket ígér

Fleshgod Apocalypse, Ex Deo 2021
Deep Purple klasszikusokkal, Ian Paice Budapesten
Jethro Tull – The Prog Years 21
Pineapple Thief az A38-on
 friss hozzászólások 

Elkészült a MegaHertz első albuma (1)
Exopop: A szakadék mélyén (1)
Végighallgatható a Lemurian Folk Songs új lemeze (1)
Böngésző
rovatok
hírek
fotó
videó
előzetes
beszámoló
interjú
lemezajánló
magazin
kultúra
előadó
napló
alrovat ajánló
asztaltársaság
blog
botrány
dalszöveg
díjátadó
életrajz
építészet
festészet
film
gasztronómia
háttér
internet
kis pipa
médiaművészet
mese
posztumusz
próza
retro
rizikófaktor
skandalum
szobrászat
tévématiné
vers
PlayDome ajánló
PlayDome magazin

Partnerek
Concerto Music
Hammer Concerts
Livesound Productions
VilágVeleje Produkció

Impresszum
Médiaajánlat
Adatvédelem

 címkefelhő
 aquileia ostroma    sherlock holmes    psycho mutants    mastodon    panic radio    nergal    deák bill blues band    teknocannibaal    bőrgyári capriccio    trick or treat    postumus    waking up    almost failed    darkest hour    jackie chan    agregator    iced earth    beastie boys    hopes die last    and so i watch you from afar    kóbor angyal    evanescence    arbat    dr. melancholia    az igazi kaland  

img_up/1611/bannerc96814ea.gif
Copyright 2000-2020 Underground Magazin
Minden jog fenntartva! A lap bármely része csak engedéllyel használható fel!