hosting: Hunet
r35
  cikkekfotók        
magazin [könyv]  2020. augusztus 14. péntek   15:44
nincsen hozzászólás

szerző: Pjotr
Bookline júliusi sikerlista


  Izgalmasabbnál izgalmasabb könyvek kerültek fel a Bookline júliusi sikerlistájára. A legolvasottabb könyvek között egyaránt helyet kaptak a hazai és a világirodalom legismertebb képviselői. Az élmezőnyt továbbra is Orvos-Tóth Noémi könyve uralja, amit Delia Owens sokszínű és lélegzetelállító írása követ, a dobogósok listáját Dr. Edith Eva Eger sikerkönyve zárja.
  
  Orvos-Tóth Noémi pszichológiai írása másfél éve meghatározó szereplője a Bookline sikerlistájának. Az Örökölt sors népszerűsége töretlen, témája sokakat ragad magával, hiszen a szerző állítása szerint frusztrációink okait családunk múltjában kell keresni. Ez legtöbbször nem könnyű feladat, mivel felmenőink traumáit generációról generációra adjuk tovább.
  Delia Owens biológus hetvenévesen döntött úgy, hogy kipróbálja magát regényíróként. Ahol a folyami rákok énekelnek című könyvében egy elszigeteltségben élő lány küzdelmekkel teli történetét ismerjük meg, aki egyik pillanatról a másikra egy rejtélyes gyilkosság gyanúsítottjává válik.
  Edith Eva Eger A döntés című sikerkönyve egy bátor, ám korántsem fájdalommentes szembenézés a múlttal. Az Auschwitzot túlélő magyar pszichológus műve számtalan embernek ad reményt és lehetőséget a leküzdhetetlennek tűnő traumákkal való szembenézéshez. A szerző új könyve novemberre várható.
  
  Remek világirodalmi alkotások közül válogathattunk júliusban, hiszen az utóbbi időben számos kortárs szerző jelentkezett újdonsággal. Ljudmila Ulickaja elbeszéléseinek hősei idősödő, magányos figurák, akik megpróbálják rendezni a konfliktusaikat a haláluk előtt, és gyanakodva fogadják, ha kapnak még egy esélyt az élettől. A lélek testéről szerzője végtelen empátiával és páratlan emberismerettel rajzolja meg portréit, történetei egyszerre vigasztalóak és felkavaróak.
  Stephen King Az Intézet című regényében Luke Ellis történetét ismerjük meg, akinek szülei saját otthonukban válnak brutális gyilkosság áldozataivá. A szerző a tőle megszokott módon bilincseli le izgalmakkal az olvasót.
  Taffy Brodesser-Akner első kötete, A Fleishman ​bajban van főszereplője, Toby ​Fleishman a válása után mindenre számított, csak arra nem, hogy volt felesége, Rachel lelép és ráhagyja gyerekeiket. A regényben egyszerre ismerünk rá társadalmunk komikus mivoltára és szembesülünk a mindennapok szívszorító nehézségeivel.
  
  Nemcsak a világirodalom kiemelkedő írói kerültek fel a Bookline toplistájára júliusban. Nyáron jelent meg Tompa Andrea Haza című regénye, amiben az otthon elhagyása, a hazatérés égető szüksége játssza a főszerepet. A Libri irodalmi díjas szerző olyan kérdéseket feszeget a téma kapcsán, mint hogy kiket hagyunk hátra, amikor elmegyünk, és hogy van-e még közünk azokhoz, akikhez hazatérünk.
  Bereményi Géza önéletrajzi regénye elsősorban a szerző gyermek- és ifjúkorával foglalkozik. Magyar Copperfield című könyvét olvasva nemcsak az életét ismerhetjük meg, hanem a 20. századi magyar történelem egy fontos korszakának mindennapjait is.
  Háy János Ne haragudj, véletlen volt című járványnaplójában személyes terébe enged be minket, a bennünk is motoszkáló gondolatokat rögzíti jövőről és múltról, illetve napjainkról, amikor az egyik pillanatról a másikra változhat meg a világunk.
  
  A szépirodalom mellett a tényirodalomi írások is kiemelt figyelmet kaptak. Ilyen Szentesi Éva új könyve, amiben megdöbbentő őszinteséggel vall súlyos betegségéről. A legfontosabbat utoljára hagytam nemcsak a szerző betegségből való kigyógyulásnak ünneplése, de egyfajta tudás és élményanyag átadása is az olvasónak.
  Az Akiknek két anyja van című könyv pedig egy olyan érzékeny témát dolgoz fel, amit Magyarországon is évtizedekig hallgatás övezett, miközben emberek tízezreinek életét határozta meg. Mártonffy Zsuzsa hiánypótló írása empátiával és éleslátással tárja fel az örökbefogadás magyarországi történetét és emberi oldalait.
  
  A gyereknevelési és mesekönyvek iránti folyamatos érdeklődést látva indította el 2014-ben a Bookline a Szívünk rajta gyerekkönyvajánló programját, így könnyítve meg a szülők könyvválasztását. A Szívünk rajta független szakértői minden hónapban megneveznek egy kiemelkedő alkotást, ami augusztusban a program szakmai és gyerekzsűrije szerint is Niels van Hove Hogyan győztem le a szekálómat című könyve. A szakmai csapat részéről Bényei Judit, a MOME docense így nyilatkozott a könyvről: „A kortárs zaklatás témája sokakat érint. A könyv egy hétköznapi, valós történetet mesél el. Pontosan fogalmazott üzeneteit olvasva tudatosulhat bennünk, hogy nem a mi hibánk, ami történik, fontos segítséget kérnünk, és lehet kiút a helyzetből.”
  
  Szívünk rajta 2020. augusztus - Szívünk rajta matricát kapott könyvek listája:
  
  Niels van Hove - Hogyan győztem le a szekálómat
  Pavla Hanácková- Vigyél haza - Erdők a nagyvilágban
  Lovranits Júlia Villő- Bajban az öreg tölgy
  Francz Magdolna - Rozgonyi Sarolta- Magyarország
  
  Bookline e-könyv Top 10 lista
  
  Jussi Adler-Olsen - A 2117. áldozat
  Orvos-Tóth Noémi- Örökölt sors
  Lakatos Levente- Próbáltam mindezt elfelejteni
  Tompa Andrea- Haza
  Taffy Brodesser-Akner- Fleishman bajban van
  Delia Owens- Ahol a folyami rákok énekelnek
  Fredrik Backman- Hétköznapi szorongások
  Szentesi Éva- A legfontosabbat utoljára hagytam
  Deborah Feldman- Unortodox - A másik út
  Borsa Brown- A szárd szikla



Szólj hozzá!
azonosító (nem kötelező):ellenőrző kód:gépeld be ide:

új hozzászólás írása:




 Hozzászólások:
 nincsen hozzászólás


 programajánló: 
2025. március 28.
Ez nem egy antialkoholista himnusz – megjelent az Odatalálok a tengerhez! (A38 Hajó - Budapest)
2025. március 29.
Alec Benjamin 2025. márciusában ismét visszatér Budapestre!
Punk, kicsit másképp – itt a SÜTI!
 a rovat legfrissebb cikkei: 
Téged – versek, amelyek nem csupán szólnak, hanem megszólítanak Megjelent Dóka Attila verseskötete
Gergye Krisztián performatív tárlatvezetése - A test nyelvén a Szüts-Vojnich kiállításon
Peter Lindbergh a Műcsarnokban
Új összművészeti kulturális központ született a Margit-negyedben: a DUGATTYÚS
A különleges sikerturné 2026 őszétől ismét Európában! The World of Hans Zimmer – A New Dimension
Hip-hop és 18 éven aluliak versenye is lesz a Fülesbagoly Tehetségkutató-sorozatban
Forradalmi hétvége a Fonóban
Alföldi Róbert tárlatvezetése Szüts Miklós és Vojnich Erzsébet kiállításán
 kiemelt 
Enter Shikari (UK) – Europe 2025: Októberben a Dürerben!
  
Az Enter Shikari, a brit elektro/indiecore kulcszenekara egy exkluzív európai klubturnéval zárja az évet, és 2025

Swallow The Sun: finn metal hármas élén érkeznek áprilisban
Patriarkh, Dogma: új néven, okkult brazil apácák kíséretében tér vissza Budapestre a Batushka
Henrik Freischlader koncert Budapesten
Manu Lanvin & The Devil Blues az Analogban
 friss hozzászólások 

Pantera, Power Trip, Child Bite (2)
Blind Myself, 27, Isis (1)
Nulladik Változat az Almássy klubban (1)
Böngésző
rovatok
hírek
fotó
videó
előzetes
beszámoló
interjú
lemezajánló
magazin
kultúra
előadó
napló
alrovat ajánló
asztaltársaság
blog
botrány
dalszöveg
díjátadó
életrajz
építészet
festészet
film
gasztronómia
háttér
internet
kis pipa
médiaművészet
mese
posztumusz
próza
retro
rizikófaktor
skandalum
szobrászat
tévématiné
vers
PlayDome ajánló
PlayDome magazin

Partnerek
Concerto
Live Nation
Livesound
Tukker Booking
New Beat

Impresszum
Médiaajánlat
Adatvédelem

 címkefelhő
 korog    extrema    doves    aerodrome    funeral for a friend    pygmalion    catheine zeta-jones    chrisopher nolan    metaldays    alias    infection    e-force    elyose    blink-182    milkovics mátyás    daedelus (usa) live    amy winehouse    insane    tranker kata    lunarsea    monstrosity    skáld    disztraktor    saturnus    ladánybene 27  

r43
Copyright 2000-2025 Underground Magazin
Minden jog fenntartva! A lap bármely része csak engedéllyel használható fel!