hosting: Hunet
r38
  cikkekfotók        
hírek   2015. szeptember 9. szerda   17:29
nincsen hozzászólás

szerző: Pjotr
Szabó Balázs bandája és Pálházi Bence és bandája a Fonóban
2015. szeptember 18. Fonó

  Szabó Balázs dalszerző-énekes, multiinstrumentalista zenész, bábszínész és mesemondó. A Suhancos zenekarból való távozása után 2009-től már saját bandája élén énekel, gitározik, hegedül és kavalozik. Miközben gyerekkori álmát váltja valóra (hogy egyszer saját zenekara legyen), rendszeresen és hivatásszerűen él két másik szenvedélyének: a táncháznak, illetve a bábszínészetnek.
  
  A magyar népzene, a rock, a pop és a funk határvidékein mozgó Szabó Balázs Bandája eddig három lemezt jelentetett meg: a Megcsalogató és az Átjárók című dupla album után 2014-ben adták ki a legfrissebb dalokból álló nagylemezüket, az Élet elvitelre címűt, amely 2015-ben „Az év alternatív albuma” kategóriában Fonogram díjat kapott.
  
  ”Mikor először találkoztam a népzenével, élő, lüktető közelségben, azonnal a részesévé akartam válni. Vele akartam szaladni, mert olyan társ, aki mindig segített: kacagtatott, vagy hagyta kikeseregni a rossz napok zúgását. Azóta sokat tekeregtem fürtös dalaiban, sokszor ropogtattam a padlót örömömben és most kicsit a népzene-néptánc híres csarnokában, avagy igazi nevén a Fonóban erre az első és örök szerelemre emlékezünk majd szeptember 18-án egy rendhagyó koncerttel. A vendégeink népzenészek lesznek, a dalaink egy lócára ülnek és pletykálnak majd, anyákról, fiakról, hétköznapokról, bújkálásokról egy olyan ruhában, amiben még nem, vagy csak nagyon ritkán láthattuk őket.„ (Szabó Balázs)
  
  
  
  A zenekar jelenlegi felállása:
  Szabó Balázs – gitár, hegedű, ének, kaval
  Harangozó Sebestyén – gitár, ének
  Ölveti Mátyás – cselló, ének
  Acsády Soma - basszusgitár
  Ferencz László - dob
  A koncert után táncház Pálházi Bence és bandájával.
  
  Jegyár elővételben: 1500 Ft
  Jegyár a koncert napján: 2000 Ft



Szólj hozzá!
azonosító (nem kötelező):ellenőrző kód:gépeld be ide:

új hozzászólás írása:




 Hozzászólások:
 nincsen hozzászólás


 programajánló: 
2025. február 23.
Queensrÿche Budapesten: a debütáló EP-t és a Warning lemezt is eljátsszák a 2025-ös koncerten! (Dürer Kert - Budapest)
Queensrÿche: zajlik az Origins turné, készül az új lemez, 23-án pedig Budapesten játszanak! (Dürer Kert - Budapest)
2025. február 25.
Planet of Zeus: A görög heavy rock titánok a hatodik stúdióalbumukkal lépnek fel a Dürer Kertben (Dürer Kert - Budapest)
 a rovat legfrissebb cikkei: 
Budapesten fociztak és tetováltattak, most ismét jön a The Vices
Misztikus szarvas a legújabb Platon Karataev klipben
Jeff Dunn (Mantas) nyilatkozott arról, hogy soha többet nem akar beszélni Tony Dolan-nel (Venom Inc.)
Cristina Scabbia (Lacuna Coil) nem tartja rosszindulatúnak, ha a nőiességét dicsérik
Új EP a debreceni MOLTO-tól, itt az első klipes dal
Első önálló bulijával érkezik hazánkba James Hype!
The Howlers: brit sikerek után irány Európa!
A lázadás és szabadság himnusza érkezik a Knives-tól
 kiemelt 
Static-X- Dope a Dürerben
  
Július 29-én a Dürer Kertben játszik a Static-X! A 30 éve indult, 2018 óta újra működő amerikai industrial metal zenekar a Project Regeneration lemezekkel érkezik Budapestre, a szintén amerikai Dope társaságában

Balls To The Wall: heavy metal sztárokkal vette fel újra a legendás albumot Udo Dirkschneider – márciusban Budapesten játszanak!
Queensrÿche: zajlik az Origins turné, készül az új lemez, 23-án pedig Budapesten játszanak!
Comeback Kid: 20 éves jubileum a „Wake The Dead” albummal a Dürer Kertben
Vanden Plas koncert Budapesten - 25 év után tér vissza fővárosunkba a német prog metal csapat
 friss hozzászólások 

Pantera, Power Trip, Child Bite (2)
Blind Myself, 27, Isis (1)
Nulladik Változat az Almássy klubban (1)
Böngésző
rovatok
hírek
fotó
videó
előzetes
beszámoló
interjú
lemezajánló
magazin
kultúra
előadó
napló
alrovat ajánló
asztaltársaság
blog
botrány
dalszöveg
díjátadó
életrajz
építészet
festészet
film
gasztronómia
háttér
internet
kis pipa
médiaművészet
mese
posztumusz
próza
retro
rizikófaktor
skandalum
szobrászat
tévématiné
vers
PlayDome ajánló
PlayDome magazin

Partnerek
Concerto
Live Nation
Livesound
Tukker Booking
New Beat

Impresszum
Médiaajánlat
Adatvédelem

 címkefelhő
 totálkár    neaera    holy man’s glory    túl jó nő a csajom    blitzkrieg    ramones    coroner    tankard    the inspector cluzo    cradle of filth    hope the last    szükségállapot    the hated tomorrow    master boot record    mel gibson    charlie winston    mad sin    overload    crow 7    like a storm    korn    sleep    holy grail     csata: los angeles    ordog  

r44
Copyright 2000-2025 Underground Magazin
Minden jog fenntartva! A lap bármely része csak engedéllyel használható fel!